Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.02.15, 17:18   #13
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 532
Ettiği Teşekkür: 21541
Aldığı Teşekkür: 11270
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Sizce Bekaret Önemli midir? (Anket)

Bekaret; cinsellikte bir ilkliği ifade ediyor gibi algılanıp, bununla beraber namus anlayışına bağlanıyorsa yanlış. İlklik bekaret zarına sahip olanda kolay anlaşılıyor tamirinin bedelini değerli kardeşimiz yazmış 500 Tl imiş. Erkekte ilklik belirti ve emaresi bulunamaz. Olay dönüp dolaşıp namus anlayışına geliyorsa, günümüzde namusu kafasına bağlanan yarım metre çaputa indirgeyen, namusu sadece cinsel organlara indirgeyenlerin namus anlayışında bana göre zayıflık vardır.

Namus ve ahlak anlayışı beyinde başlar beyinde biter. Şekilcilik namus değildir. Beyni melekeleri sağlam çalışanlar, ilkelerini, yaşam biçimini, hayata bakışını, cinsellik anlayışını kendine göre dizayn edenlerin namus anlayışı ve namusa bakışı zaten bellidir. Uçlarda yaşayıp, uçlarda karar kılanların namus ve ahlak anlayışları da o na göredir.

Zaten bütün açmazların ve çatışmaların temelinde bana göre doğru olanların size göre yanlış olmasında, size göre doğru olanların bana göre yanlış olmasından kaynaklanıyor. Tabir caiz ise! Sentezlerde, asgari müştereklerde birleşildiğinde, toplumların temel değer yargılarını göz ardı etmeden birleşildiğinde, namus ve ahlak kavramı bir başka şekilde algılanıp şekillenecektir.