Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.02.15, 16:36   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11420
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Saraylar, Diktatörler ve Sonları

SARAYLAR,DİKTATÖRLER ve SONLARI !
Tarihin akışı içinde milat başlangıcından günümüze gelinceye dek, halkların hayatında çoğu kez diktatörler olmuş, diktatörlerin hayatında ise hep saraylar ve köşkler olmuştur. Mensubu oldukları halkların mali varlıkları ile yapılan saraylar çoğu kez diktatörlerin, hançerlenerek, zehirlenerek, idam edilerek, giyotinle başı kesilerek, vurularak, silahla kurşunlanarak hayatlarının sonu olmuştur.

Günümüz Türkiye’sinde Osmanlı’dan devralınan sarayların birçoğu, milli saraylar adı altında TBMM başkanlığına bağlı olarak bir Gn. Müdür idaresinde gerekli bakımları ve onarımları yapılarak ve korunarak ayakta durmaları sağlanıyor.
Son 13 yıldır Akp C.Başkanı, başbakanları,Osmanlı’dan intikal eden bu saraylar içinden Dolmabahçe, Huber Köşkü gibi mekânları çalışma ofisi ve ikametgâh olarak kullanmışlardır. Mevcut saray ve köşklerin kullanımı yeterli görülmemiş olacak ki, Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerine kaçak kara saray! Yetmemiş İstanbul Çengelköy sırtlarında Vahdettin köşkü olarak bilinen köşk, hazreti imam Recep Tayyip Erdoğan zat-ı şahaneleri için çalışma ve ikamet köşkü olarak günümüz parası ile trilyonlar harcanarak, restore edilmektedir.
Vahdettin köşkü olarak bilinen Çengelköy’deki köşk; Padişah olmadan önce Şehzade Mehmet vahdettin tarafından kullanıldığı için Vahdettin köşkü olarak bilinmektedir. Bina kırım harbi zamanında İtalyan yaralılarına hastane olarak tahsis edilmiş, sonra 37 bin altına Abdülmecit almış, Şehzadeler arasında el değiştirerek Vahdettin’de kalmıştır. Vahdettin yurt dışına kaçarken binayı ve çevresindeki arazileri Zehra isimli bir cariyesine bağışlayarak gider.. İşte Vahdettin köşkü bu köşktür. Köşklerde sefa sürenlerin sonu ise biliniyor.
Günümüz dünyası son yüzyılı içinde ne diktatörler görülmüş ve sonları hep ölüm! Hemde ne ölüm! % 99 u ecelleri ile değil, yazı başlangıcında ifade etmeye çalıştığım şekilde olmuştur. Bilmem hatırlarmısınız? Aşağıda zikredeceğim diktatör isimleri sizlere uygulamaları, sarayları ve sonları hakkında bir anımsatma yapar mı?
*Gambiya diktatörü Yahya Jammeh,
*Angola diktatörü Jose Eduardo dos Santos,
*Brunei Sultanı Hasanal Bolkiah,
*Ekvator Gine diktatörü Teodoro Obiang Nguema Mbasogo,
*Eritre diktatörü İsaias Afewerki,
*Tacikistan devlet başkanı Emomali Rahmon,
*Özbekistan devlet başkanı İslam Kerimov,
*Kamerun diktatörü Paul Biya,
*Bahreyn kralı Hamad Al-Khalifa,
*Svaziland kralı 3. Msvati,
*Irak devlet başkanı Saddam Hüseyin ve oğulları,
*Libya devlet başkanı Muammer Kaddafi,
*Hitler,
*Stalin,
*Mussolini,
*Çavuşeşku,
*Miloseviç,


*Tarih başlarında çok ünlü bir diktatör Jül Sezar ve sonu! Ömür boyu diktatör ilan edilen ve sonrasında Cumhuriyetin yeniden getirilmesi için en yakın arkadaşı ve senatörler tarafından hançerlenen ve “sendemi Bürütüs” sözü ile günümüze kadar gelen “Jül Sezar ve sonu.”

* Diktatörlüğünü ilan eden İngiltere kralı “1. Charles” 1649 yılında idam edildikten sonra İngiltere demokrasiye, birazda özürlü demokrasiye geçebiliyor. Almanya’da çok ünlü Bismark seçilerek geliyor, tüm basını susturmaya kalkarak diktatörleşiyor ve ölümü!

Demokrasiden istifade ederek ve hatta demokrasi bizim için amaç değil araç deyip, açık açık demokrat olmadıklarını ilan edenlerin seçilerek geldikleri olur, ama sonları da boklu bostan olur.

Tarih incelendiğinde diktatörlerin saray ve dikta hevesi hep at başı gitmiştir. Ama sonunda hep kelleler kaybedilmiştir. Diktatoryal hevesleri ve saray merakı olanların ibret almaları gerekir. Tarihten ders almayanlar, tarihi tekerrür ettirirler. Altın klozetli saraylarda oturan Saddam’a kalmadı, Neron’a kalmadı, 2 ölüm şıkkı sunuldu boğazını keserek ölmeyi yeğledi onu dahi beceremedi sekretaryasının yardımı ile boğazını kesti ve ölürken, benimle birlikte ne büyük bir sanatçı ölüyor dedi ve öldü. O na da kalmadı.“Maria Antoineta’ya” yukarıda isimleri saydıklarımıza kalmadı, “bize biz, bizden ufağına çuvaldız diyenlere de kalmayacaktır.


27.02.2015
Mustafa AKTEN

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.