Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.03.15, 13:24   #10
Flaneur
Üye

Flaneur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 3
Ettiği Teşekkür: 160
Aldığı Teşekkür: 602
Rep Derecesi : Flaneur Karimasını arttırmak için doğru yerdeFlaneur Karimasını arttırmak için doğru yerdeFlaneur Karimasını arttırmak için doğru yerdeFlaneur Karimasını arttırmak için doğru yerdeFlaneur Karimasını arttırmak için doğru yerdeFlaneur Karimasını arttırmak için doğru yerdeFlaneur Karimasını arttırmak için doğru yerdeFlaneur Karimasını arttırmak için doğru yerdeFlaneur Karimasını arttırmak için doğru yerdeFlaneur Karimasını arttırmak için doğru yerdeFlaneur Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Kabataş Yalancıları Aysever'in Eleştirilerine Dayanamadılar.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Bu ülkede çok namussuz insan var ve hepsi de hep hak etmedikleri yerlerde.

Ben bu rezillerin olmadığı bir ülke istiyorum. Bunlarla gelişmek, refaha ermek, eşit, adil ve hukuki bir düzen kurmak mümkün değildir. Bunlar oldukça hep böyle sürer gider...
Bunlar her zaman olacak. Kendilerini güçlünün hizmetine sunan, onlar ne derse koşulsuz şekilde savunan ve bundan maddi çıkar sağlayan satılık vicdanlar her zaman var olacak.

Bunun önüne geçemeyiz, ama her zaman bunlara karşı uyanık olabiliriz. Bu talan iktidarı, 2002 seçimlerini kazandığında, henüz 20 yaşımda bir gençtim ama -ailemin de beni bilinçli yetiştirmesinin sayesinde- kanmadım. Bir kez dahi oy vermedim, iyi niyetli ve dürüst olabileceklerine ihtimal vermedim. Çünkü bunlar din bezirganıydı ve din alıp din satan, her şeyi alıp satabilirdi çıkarı için.

Bunlara rağmen olacak bu dediklerin. Bunların hükümranlığı kırılacak, sökülüp atılacak ve öyle kurulacak iyi bir düzen. Ne zaman? Bilmiyorum. Bildiğim tek şey, her an uyanık olmamızın gerektiği ve gecenin sonunda mutlaka sabah olacağı. Biz göremesek bile, o sabahı görebilecek insanlar için bir şeyler yapmalıyız.

____

Kabataş yalancılarına gelince, aşağılık yalanları yüzünden Ali İsmail'ler, Berkin'ler öldü bu ülkede. Eli kanlı katiller, iç savaş kışkırtıcıları bunlar. Elbette yargılanacaklar. Yok öyle mağdur rolüne bürünmek, yaptıklarından hesap vermeden sıyrılmak.
The opposite of love is not hate, it's indifference. The opposite of art is not ugliness, it's indifference. The opposite of faith is not heresy, it's indifference. And the opposite of life is not death, it's indifference.

Elie Wiesel
Flaneur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Flaneur'in Mesajına Teşekkür Etti.