Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.03.15, 20:26   #39
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sizce Bekaret Önemli midir? (Anket)

Bence;
''Sizce Bekaret Önemli midir?'' sorusunu, sorunun yöneltildiği kişi açısından ele almak yerinde olur.

Eğer (erkek egemen) Türk Toplumuna soruluyorsa: Bekaret çok önemlidir, ne yazık ki, (çağdışı) kadın (namus) cinayetlerinin çoğunluğu hep bu (zar) nedeniyle işlenir.

Eğer (bir kız isem) ve bana soruluyorsa; Elbette ki bekaretim çok önemli olurdu ve bekaretimi ,gönül verdiğim , sevdiğim erkeğe vermek isterdim. Ama bu erkeğin kesin olarak eşim veya eş adayım olacak olması şart olmazdı.

Eğer bu soru (erkek olarak) bana soruluyorsa; Sevip gönül verdiğim kadının (değil) bekareti, hayat kadını olması bile önemli değildir.

Sonuç olarak;
Benim için önemli olan, zar'ın namusu değil, yüreğin (vicdanın) namusudur.

(Bence) Milyar liralar alarak (kendi kullanmadığı, inanmadığı) bir ürünü sattırabilmek , (izleyenleri, sevenlerini) kandırabilmek için, reklamlara çıkıp oynayan, milyonları yanıltan reklam yıldızları, hayat kadınlarından daha namussuzdur.