Konu: Ateizm
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.03.15, 12:11   #33
Slower
Yasaklı Üye

Slower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 122
Ettiği Teşekkür: 14240
Aldığı Teşekkür: 8657
Rep Derecesi : Slower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisi
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart Cevap: Ateizm

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Ben şimdi müslümanlık ya da ateizm falan tartışmasına girmeyeceğim.

Madem demişsin:

Ben o zaman sorayım.

Kuran bir arap kavmine mi indi yoksa tüm insanlığa mı?

Tüm insanlığa indiğini söyleyeceksin!

Peki ''Kuran' ın iyi insanlara en büyük ödülü nedir?'' desem, ''cennetir'' diyeceksin...

Kuran' ın cennetinde sadece araplara MS 600' lü yıllarda cazip gelen şeyler var. Mesela üzüm, zeytin, hurma, ağaç gölgesi, ''mey'' akan dereler ve bol bol huriler...

Bunların yüz katı fazlası zaten arap alemi dışındaki dünyada var...

Şimdi sen arap olmayan bir insana cenneti tasvir etsen Kuran' daki gibi, hani ''zeytinler, hurmalar, üzümler, şarap akan dereler, huriler falan'' desen...

Adam bakar yüzüne ''olum ben bu dünyada bunun yüz katı fazlasını biliyorum, tadıyorum ve yaşıyorum'' der; güler sana...

Ha arapları tav edersin de, başkalarını kolay kolay kafalayamazsın bu cennetle...

Anlatabildim mi?
Doğru söylüyorsun.

Bilgisayarlar, arabalar, uçaklar yatlar, katlar vaadedip yazsaydı kitaba belki bizide kandırabilirdi..

Söylendiğine göre Cennetteki nimetleri dünyevi insanların ne gözü görebilir ne de beyni algılayabilirmiş. Oradaki bahsedilen üzüm, zeytin, huri ..vs dünyadaki üzüm, zeytin, huri..vs değil.. O zamanki şartlara göre oranın güzelliğini anlatabilmek için insanların en çok haz aldığı şeyler kullanılarak anlatılmaya çalışılmış. Yani biz öyle inanıyoruz..
Slower isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Slower'in Mesajına Teşekkür Etti.