Konu: Ateizm
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.03.15, 01:09   #41
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 989
Ettiği Teşekkür: 46046
Aldığı Teşekkür: 39628
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Ateizm

Alıntı:
Adam bakar yüzüne ''olum ben bu dünyada bunun yüz katı fazlasını biliyorum, tadıyorum ve yaşıyorum'' der; güler sana...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Asena Mesajı göster
O zaman öbür tarafa gitmeyeceksin, kalacaksin bu dünyada
Zaten buraya kazık çakmaya çalışıyorum ya...

Ama hurma, ağaç gölgesi, serin dereler, kadeh kadeh içkiler, huriler vaadiyle falanla da hiç bir hıristiyan, yahudi, dinsiz falan İslam' a geçmez.

Ya da Slower örneklemiş... Yatlar, katlar, bilgisayarlar, gemiler, uçaklar falan...

İyi bir insan olması için insana öldüğünde onu celb edecek, çekici gelecek şeyler mi vaad etmek gerekli?

Vaad ile iyi insan olunmaz ki...

Mesela güya ''cennet kadınların/anaların ayakları altındaymış!''

İşin aslı, cennette kadının ancak huri olarak yer bulabildiğidir. Vaadler erkeklere edilmiş maalesef...

Adam evli ve mutlu, çocukları torunları var mesela... Ama cenette eşi, çocukları ve torunlarından söz edilmiyor bile!

Ama kadeh kadeh içkiler, Erkek başına 70 tane ve hep bakire kalan huriler...

Uymuyor yani...

Bana bile uymuyor