Konu: Ateizm
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.03.15, 09:40   #42
Asena
» Memleket Delisi «

Asena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 108
Ettiği Teşekkür: 13684
Aldığı Teşekkür: 9778
Rep Derecesi : Asena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ateizm

Gülmemek eldemi?

Böylesi sorularla Allahı tartışmak bana göre gülünç.
Din adı altında kendi fantazilerini millete dinmiş gibi anlatanlara inanıp Allahın varlığını tartışmak..

Bir dakika sonrasını kestiremeyen, milyonlarca senedir var olan dünya düzenini anca keşfetmeye başlayan insan yaratıcı olmadığına göre bir yaratıcı vardır.

Ateizm dine inanmamaksa tamamen anlarım(insanı zorla dinden cıkarıyorlar )
fakat ateizm Allaha inanmamaksa, onların argumanları dincilerden daha çelişkilidir.

Akıl akıldan üstündür diye bir deyim vardır, aklımızın ermediği şeyler yokmu?

Sadece kara deliklerin hala çözülemeyen sırrı, galaksideki düzen, ölümün var oluşu..
İnsanların aciziyetini gösteriyor bence.
Bir yaratıcının olduğu kesin, ben ona Allah diyorum, başkası Gott diyor, siz daha başka bir şey diyebilirsiniz bunda hiç bir sorun yok. Cennetdeki ikramlarsa din yorumcularının fantazileriyle alakalı.

Ben cennetle cehennemi büyük bir mahkeme hayal ediyorum
Aklıyla, makamıyla, fiziksel yaradılış gücüyle güçsüzleri ezenin yargılanacağı bir mahkeme.

Cennetle cehennem Allahın adaletinin semboludur bana göre
Asena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Asena'in Mesajına Teşekkür Etti.