Konu: Ateizm
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.03.15, 12:24   #44
Slower
Yasaklı Üye

Slower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 122
Ettiği Teşekkür: 14240
Aldığı Teşekkür: 8657
Rep Derecesi : Slower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisi
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart Cevap: Ateizm

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Alıntı:
Adam bakar yüzüne ''olum ben bu dünyada bunun yüz katı fazlasını biliyorum, tadıyorum ve yaşıyorum'' der; güler sana...

Zaten buraya kazık çakmaya çalışıyorum ya...

Ama hurma, ağaç gölgesi, serin dereler, kadeh kadeh içkiler, huriler vaadiyle falanla da hiç bir hıristiyan, yahudi, dinsiz falan İslam' a geçmez.

Ya da Slower örneklemiş... Yatlar, katlar, bilgisayarlar, gemiler, uçaklar falan...

İyi bir insan olması için insana öldüğünde onu celb edecek, çekici gelecek şeyler mi vaad etmek gerekli?

Vaad ile iyi insan olunmaz ki...

Mesela güya ''cennet kadınların/anaların ayakları altındaymış!''

İşin aslı, cennette kadının ancak huri olarak yer bulabildiğidir. Vaadler erkeklere edilmiş maalesef...

Adam evli ve mutlu, çocukları torunları var mesela... Ama cenette eşi, çocukları ve torunlarından söz edilmiyor bile!

Ama kadeh kadeh içkiler, Erkek başına 70 tane ve hep bakire kalan huriler...

Uymuyor yani...

Bana bile uymuyor
Saçmalamakta üzerine yok artık kusura bakma..

Kuranda Cennet nimetlerinden Hem Erkeğin Hem kadının hiç haksızlığa uğramadan aynı şekilde yararlanacağını açık açık yazıyor. Hatta Zerre çekirdek tanesi kadar haksızlığa uğratılmazlar diyordu sanırım. Ayet tam aklımda değil..

Sen inanmamak için kendini şartlamışsın sürekli açık arıyorsun. İslamıda kuranla vurmaya çalışarak kendi topuğuna sıkıyorsun her defasında..
Slower isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Slower'in Mesajına Teşekkür Etti