Konu: Ateizm
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.03.15, 00:21   #49
Asena
» Memleket Delisi «

Asena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 108
Ettiği Teşekkür: 13691
Aldığı Teşekkür: 9781
Rep Derecesi : Asena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ateizm

@Bursali68
Alıntı:
Örneğin siz " Bir yaratıcının olduğu kesin " sonucuna ulaşırken, hangi bilimsel veriden yararlandınız...? Hiç...Sadece " bireysel olarak " sorguladınız ve kendi iç dünyanızda buna hükmettiniz...Ancak bu hükmünüz bilimsel açıdan hiçbir anlam ifade etmiyor...
Bilimin bilim oldugunu söyleyen kim? Kurallarini kim koyuyor?
Karadeliklerin bilimsel aciklamasi yok, peki kara deliklerde yokmu olmus oluyor?
Bilim bildigini bilimsel acikliyor bilmedigini bilimsel aciklamasi yok diyor. Bir cok seyin bilimsel aciklamasi yok
Alıntı:
Dine inanmamak kısmına gelince...Bunun için ille de ateist olmaya gerek yok...Örneğin ben de inançlı biriyim...Ama inandığımız bu dinin verilerine bakınca, uygulamalarına bakınca ve dinin nasıl RANT aracı olduğunu gördükçe, inançlı böyle olunuyor ise ben bu dinden olmayayım, yani " ben almayayım " diyebiliyor ve özellikle DEİZM e doğru bir yönelişe girip " bana ne Arap'ın ALLAH'ından, bana ne Hristiyan'ın TANRI'sından, bana ne Yahudinin YEHOVA'sından " demeye başlıyorum...!
Bak yine gülesim geldi Allahin olup olmadigindan bile emin degilsiniz fakat inanclisiniz

Benim dedigimde bu iste, ben Allaha inaniyorum, siz baska bir seye.
Sonucta insan üstü bir güc var.