Konu: Ateizm
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.03.15, 01:03   #54
Bursalı68
Tam Üye

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 8
Ettiği Teşekkür: 625
Aldığı Teşekkür: 1110
Rep Derecesi : Bursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyor
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Ateizm

Merhaba,

Alıntı:
Bak yine gülesim geldi Allahin olup olmadigindan bile emin degilsiniz fakat inanclisiniz
Sevgili Asena, yoksa siz gördünüz mü Yaratıcıyı...?

Alıntı:
Bilimin bilim oldugunu söyleyen kim? Kurallarini kim koyuyor?
Karadeliklerin bilimsel aciklamasi yok, peki kara deliklerde yokmu olmus oluyor?
Bilim bildigini bilimsel acikliyor bilmedigini bilimsel aciklamasi yok diyor. Bir cok seyin bilimsel aciklamasi yok
Sevgili Asena...Karadeliklerin bilimsel açıklaması var...Bunlara TEORİ denir..Eğer ki teoride bir yanlışlık var ise bunu bir başka bilim adamı başka bir teori ile çürütür...Ve yeni ortaya konan teori geçerlilik kazanır...Ne zaman dek, başka bir teori ortaya çıkana dek...Bu teorilerin içerisinde GÖZLEM var, DENEYLEME var, MATEMATİK var, FİZİK var...

Bilimin bilim olduğunu söyleyen ne benim, ne sensin...Bilimin bilim olduğunu söyleyen ORTAK kabul edilmiş, yüzlerce yıl, hatta binlerce yıl tecrübe dilmiş ve ortaya konmuş kurallardır...Bu bugünkü mesele değildir...Adamlar uzayı fethediyor, neredeyse galaksi dışına çıkacaklar, bizler hala " bilimin, bilim olup olmadığını " sorguluyoruz...Biz bu kafayla daha çok adamları ağzımız açık izler dururuz...!

Ayrıca bilim, deneyleyebildiği, gözlemleyebildiği, veya bilimin diğer dallarını kullanarak açıklayabildiklerine " Bilimsel açıklama " getirir...Eğer bunlar VERİ olarak elde yok ise bilim buna YORUM dahi yapmaz...İlgi alanına girmez...Ancak METAFİZİK düşünce iki dakikada konuyu çözer...!

Alıntı:
Benim dedigimde bu iste, ben Allaha inaniyorum, siz baska bir seye.
Sonucta insan üstü bir güc var.
Sevgili Asena...Farklı bir şeyden bahsediyoruz...Senin dediğin ile benim dediğim aynı değil...

Sen diyorsun ki...: Var olduğuna inanıyorum öyleyse VAR...!
Ben diyorum ki....: Var olduğuna inanıyorum...Gerçekte olup olmadığını bilmiyorum...!

İkimizin söylemi aynı kapıya çıkmıyor...Ancak bu iki söylem de BİLİMSEL değildir, İSPAT DEĞİLDİR...Sadece KABULDÜR, o kadar...

Ne zaman ki BİLİM bu konuda " evet bir YARATICI GÜÇ VARDIR " demeye başlar, o zaman metafiziğin konusu olan " Yaratıcı " düşüncesi Fiziğin-Bilimin konusu olur...Metafizik konusu olmaktan çıkar...Dönüşüm de budur...

Sağlıcakla kalınız...
5 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.