Konu: Ateizm
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.03.15, 04:04   #59
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46007
Aldığı Teşekkür: 39571
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Ateizm

@Insanlikarayan

Yazdıklarına büyük ölçüde katılıyorum.

Ancak benim karşımda Peygamber' de birdir ümmetten bir şahısta...

Bayanlar ve kızların din adına perişan edilmişliklerine gösterdiğin tepkileri anlıyorum...

Neden kadınlar, kızlar zulme uğruyor?

Neden zengin erkekler paraları var diye eş üstüne eş alıp ''ama dinimizde var bu, Peygamber efendimiz' de çok eşliydi'' diye bir de üste çıkabiliyor?

Ya da neden bugün gazetelerde okuduğumuz gibi 100 yaşında bir moruk 20 yaşında bir kızla evlendiriliyor?

Bu kötü ve rezil örneklerin Hz Muhammed ile aklandığını da biliyoruz değil mi...

Peygamber önce kendinden 15 yaş büyük Hz. Hatice ile evleniyor.

Hz. Hatice ölene kadar tek eşli ve çok eşlilik ayetleri daha inmiyor...

Neyse...

Kul hakkı var ya Kuran' da...

Bir erkeğin en büyük hakkı evlenmek ve aile kurma hakkıdır.

Hz. Hatice öldükten sonra ''çok eşlilik ayetleri'' inmeye başlıyor...

Peygamber 6 yaşındaki Ayşe ile evleniyor ve söylendiğine göre 9 yaşında iken gerdeğe giriyor...

Ne bu?

Ve kul hakkına girmeye devam!

Peygamber' in bilinen 17 tane eşi var ha...

Yani 16 erkeğin kul hakkına girilmiş!

Soruyorsun sofulara: ''Neden?''

Diyorlar ki:

''O kadınlar kötü durumdaydı da Peygamber onlarla sokakta kalmasınlar, aç kalmasınlar diye evlendi!''

Eeee...

Yani Peygambersin... Güçlü ve mülklüsün...

O aç kadınları neden doyurmadın? Neden başka erkeklerle evlenmelerini sağlamadın da kendin evlendin?

Din var ya...

Din insanlığı insanlıktan çıkarmıştır...

Yok böyle bir şey!

Ben bunları komşu Kazım yapsa da kabul etmem, Peygamber yapsa da kabul etmem.

Ve tüm bunlar bir sürü sapığa ''ama Peygamber efendimiz de yapmıştı'' diye gerekçe oluyor...

17 eş almak, 6 yaşında bir kızla evlenmek kim yaparsa yapsın kabul edilemez ve kimsenin sapıklığına da gerekçe olamaz.