Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.03.15, 23:04   #3
Bursalı68
Tam Üye

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 8
Ettiği Teşekkür: 625
Aldığı Teşekkür: 1114
Rep Derecesi : Bursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyor
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Öğretmenleri Hırsızlıkla Suçladı, Ebru Canına Kıydı.

Öğretmenlerde de arka arkaya, türlü türlü tuhaflıklar başladı...Ancak normaldir, dejenere olmuş bir eğitim sisteminin getirdikleri...

Herşeyi de eğitim sistemine bağlamak da ne kadar doğru bilemiyorum...Öğretmen önce kendisi, ailesi, çevresi, okul-eğitimi...v.s...v.s... tarafından yetişecek ki iyi bireyler yetiştirebilsin...

Öğretmenin, müfredatı planlayıp ( müfredatı tüm yıla yayarak planlayıp ), bu planı da takip ediyor olması gerekiyor...Ancak müfredatlar o kadar şişkin ki, bırakın eğitim vermeyi " öğretime " dahi yetmiyor zaman...

Oysa ki bir derste, o dersin KRALI öğretmendir...! Ne okul yönetimi, ne müfettiş, ne MEB nı o dersin karışanı değildir...Ders içerisinde gerektiğinde öğretimi keserek İNSAN YETİŞTİRME GÖREVLERİNİ anımsamaları gerekir öğretmenlerin...

Bir çok öğretmen haberdeki gibi öğrenciyi direkt suçlama, hakaret etme, tehdit etme yolunu seçmiş durumda...Hele ki bu öğrenciler okulların küçük sınıfları ise bu daha da fazla...Oysa ki o öğretmenlerin karıştırdıkları sapla saman şudur...: Öğrenciyi çalışmaya teşvik etmek için RENCİDE etmek ayrı bir şey, suçlamak, hakaret etmek, tehdit etmek ayrı bir şey...Hatta bunu ille de yapacaksa bir öğretmen ki bazen gerekebilir, bunu tüm sınıfa hitaben yapmalı...Yoksa psikolojisini bilmediği öğrencilerin hayatlarıyla oynamış olur...Maalesef son zamanda bu durum artarak devam ediyor...Bunun nedenlerinden biri de ülkenin sosyo-ekonomik durumudur...

Öğretmenlik, yapacağım diyene kolay meslek değildir, salla başını-al maaşını zihniyetindekiler için ise gayet güzel bir meslektir...
2 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.