Konu: Ateizm
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.03.15, 02:09   #65
Bursalı68
Tam Üye

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 8
Ettiği Teşekkür: 626
Aldığı Teşekkür: 1116
Rep Derecesi : Bursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyorBursalı68 gurur duyuluyor
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Ateizm

Alıntı:
Bunun nedeni gençlerimizde değişik olma özentisi.
İlginçtir ki gençlerle birlikte belli bir yaş gurubu da dinden çıkıyor...Hadi gençler için bir derece nasıl ki DİN bir özenç ve alışkanlık ise ateizim de tam tersi özenti olabilir...

Alıntı:
Ayrıca ateist olarak yaşamak daha kolay herşeyi kolayca reddet gitsin.
Ateist, deist, agnostik olarak yaşamak ki özellikle ateist olarak yaşamak çok daha zor...Toplumun büyük bir çoğunluğu ateizmin ne olduğu konusunda TIN, aynen kendi inançlarında olduğu gibi...Dolayısıyla ateistleri toplumu bölmekle, ahlaksızlıklarla, toplumun kabul etmeyeceği tüm yanlış alışkanlık ve davranışları sergilemekle suçlarlar...Oysa ki %90 ı " Müslüman " diye övünülen ülkelerde tüm bu olumsuzluklar diz boyudur, ülkemiz de dahil...Eğer sorunları DİN çözseydi, şimdiye başımız göğe ererdi...

Alıntı:
Oysa islam nefsine yenik düşüp yaptığın bir çok eylemi yasaklar..
Nefis ile ilgili düşülen yanlışlıklara sadece ateistler mi düşüyor...? İnançlılar da yok mu...? Hani yasak...! Yasak olması bir şey değiştirmiyor ki...Neyin yasak olduğu konusunda dahi tam bir mutabakat yoktur...Refrans kitap başka bir şey söyler, rivayetler başka bir şey...Çok basit bir örnek HIRSIZLIK...! Dinler yasaklamıştır da ateistler de bu serbest midir...? Veya dolandırıcılık...? Veya gayri meşru ilişkiler...Örneğin gayri meşru ilişkiyi meşrulaştırmak için MUTA nikahı olması yeterli midir...? Arap toplumunun örf-adet-geleneği POLİGAMİ çok mu ahlaklıdır...? Buna İMAM tamam dediği için ahlaki mi oluyor...?

Alıntı:
Ben yinede inançlı gençlerimizin çoğunlukta olduğunu düşünüyorum.
İşte bu düşünce aslında bir netlik ortaya koymuyor...Kur'an Müslümanlığı SOSYOLOJİK bir yapı olarak görürken, bunun üzerinde davranış ister...Yani asıl AHLAKİ-KOZMİK olanı ister...Ama onu takan yok...Müslüman nişanesi alındımı yeterli görülür...Ayrıca " inançlı " kavramını düşündüğünüz anlamda kabul etsek dahi, ben ateist çoğunluktan bahsetmiyorum...Hızlı bir dinden çıkış, ayrılış olduğunu söylüyorum...

Alıntı:
Ne bölünür nede yok oluruz Allahın izniyle..
ÜMMET anlamında bölünmeyebilir, ancak ULUS anlamında bölünür...Gerçi ümmet anlamında da bölük pörçük ya...
4 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.