Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.03.15, 02:20   #56
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131259
Aldığı Teşekkür: 42646
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: İslâmi Terörizm

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Flaneur Mesajı göster
@Insanlikarayan, sui misal, emsal değildir.

Ben, agnostiğim. Ama dinleri teröristlere bakarak değerlendirmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Attila İlhan, SSCB deneyimi için, "kıro bir şoför, otobüsü şarampole yuvarladı diye, otobüsü mü suçlayacağız?" demişti. SSCB deneyinde, suçlu olan sosyalizm değil, SSCB idi.

Bu konuda da, suçlu İslam mı, yoksa her şeyi kafa kesmeye, bomba patlatmaya bahane yapan teröristler mi?

Türkceyi 2012 senesinde yeni ögrenmeye basladigim icin, "Cümle Zenginligim"
o kadar yok.
Onun icin anlamadiklarimi simdilik isaretlemekle yetiniyorum.

Öbür taraftan bu sitede Kisaltmalarlada calismama özenligi var.

Terörizmin her sekli beni ilgilendiriyor!.
Bunlara önlem alinabilmesi icin ilk önce Tabanini kavramak lazim´ki önlem alina bilinsin.

Ingiltere gibi, 192 ülkeden 170 ülkeyi sömürmüs imperealistlerin, her ifadelerinede kanmama aliskanligi besliyom.

Bunu kavrayabilmek icin, Ingilterenin ilk önce tarihini tanimak lazim.
Ic Politikasida cok önemli!.

Teröristler, *****lar ve Malcilar Ingilterede Devlet ve Mensuplarinla beraber calistiklarini bilmek lazim.

Almanyada bile, Alman Forumda, Ingilterede olan olaylari göstermeye calismislardi.

Tabiki ilk haberde, agzimiz acik kaldi!.
Sadece haberin pesine düstügümüzde, Belediye Baskanindan Polisine kadar el ele calistiklari ortaya cikti.

Almanyada Kizlarimiz diye bagirdiklarinda, Ingiliz Polisi Tecavüz edilen kizi suclayip, ellerini actiklari Suc ortaklarinla isbirligindeydi.

Hindistanin, Kuzey Afganistan ve Pakistan bölgesinin Yönetimlerinle isbirligi yapip, uyusturuculari Pazarliyorlardi Ingilterede.

Halen International anlasmalara bakildiginda, oralarda bazi bölgelerde doganlar, Ingiltere, Portekiz veya Ispanya gibi Devletlerde, Vatandaslik haklari bulunuyor!.

Fransadan simdi hic bahsetmiyorum.

Onun icin, bastan beri önlenebilecek davalara daha dikkatli bakmak lazim.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla