Konu: Ateizm
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.03.15, 19:49   #70
Kartal
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1414
Ettiği Teşekkür: 17569
Aldığı Teşekkür: 24297
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ateizm

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Kaldı ki ateist olmak kötü birşey değil Kartal, birçoğu gibi müslüman olup insanlıktan çıkmaktansa ateist olup, Aziz Nesin gibi, insanlara faydalı olmayı tercih ederim, kendine müslümanım diyen pek çok insan dindar olmadan ahlâklı olunamayacağını savunur oysa HZ Muhammed'e sormuşlar din nedir diye ''güzel ahlâk'' demiş, Allah'a inanmak dememiş, cahil insanların algıladığı din topluma ahlâk diye sunulursa burnumuz pislikten çıkmaz tıpkı gelimemiş ortadoğu ülkeleri gibi... Televizyonda bir haber izledim, Afgan kadınlar gibi adeta burka giymiş sadece gözleri görünen bir kadının altınları çalınmış, kadına soruyorlar çalanı gördünüzmü diye, kadın; ''görmedim ama görsem de ihbar etmezdim çünkü günah'' diyordu.
Bu cevabı veren birinin dini ile benim dinim bir olabilir mi!..
Ben her zaman açıkça söylüyorum deistim diye, eğer din gerçekten buysa ben bir yaratıcıya olan inancımı da kaybederim.
Evet değil tabi, benim daha önce bu konu hakkında, gerilerde başka mesajımda var.
Esas sorgulanması gerekenler.!!
Para sayma makinaları, ayakkabı kutuları, sokakta yok yere öldürülen gençlerimiz ve daha nice ahlaksız uygulamaların dine ne kadar uygun olup olmadığının sorgulanması daha ilk sıralarda olması gerek.
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.