Konu: Ateizm
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.03.15, 22:12   #71
Jazz
Uzman Üye

Jazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 74
Ettiği Teşekkür: 6991
Aldığı Teşekkür: 4900
Rep Derecesi : Jazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura about
Ruh Halim: Yalniz
Jazz - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Ateizm

Ben günün birinde bir toplulukta, Müslüman, Hıristiyan yahut Musevilik gibi herhangi bir İbrahimî din mensubu olup iyilik yapan, kötülüklerden uzak duran bir insana göre, ateist olup iyi bir insan olan ve kötülüklerden uzak duran bir insanın benim nezdimde çok daha nitelikli ve üstün olduğunu söylemiş, gerekçe olarak da tek Tanrılı dinlerden birine mensup olan insanın her İbrahimî dinde müjdelenen cennete kavuşmak için iyilik yaptığını ve cehennem azabından korunmak için kötülüklerden uzak durduğunu, yani bir karşılık beklediğini, oysa hem ateist olup hem de iyi olan bir insanın hiçbir karşılık beklemeden iyi bir insan olduğunu, her insanın iyilik yapması gerektiği için, doğru olan şeyin o olduğu için iyi bir insan olmayı seçtiğini, bu yüzden iyi yürekli ateistlerin benim için iyi yürekli inançlı insanlardan daha değerli olduğunu söylemiştim...

Bana çok karşı çıkanlar, hatta bana kızanlar olmuştu...

Hâlâ da aynı düşüncedeyim...

Jazz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Jazz'in Mesajına Teşekkür Etti.