Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.03.15, 14:23   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Sevgi, Savaş, Barış

SEVGİ, SAVAŞ, BARIŞ


Düşünür ve deriz ki; anlayışımıza göre sevginin bir sanat olduğu, dini inançlar içinde dahi sevginin temel olduğu, sevgisizliğin, sevgiye hor bakışın nefret den kaynaklandığını, Türkiye gibi gericiliğin yozluğun, softalığın imamlığın tasallutunda olan bir ülkede, kindar ve dindar gençlik yetiştirme hevesi ile eğitim camiasından sağlık camiasına, adalet camiasından, polis camiasına varıncaya dek kin nefret ve ayrımcılık tohumları ekenler, Türk toplumuna sevgi yerine nefret ikicilik ve bölücülükten başka bir şey vermeyenler, ilginin nefrete değil ölüme değil sevgiye ve barışa olması gerektiğini bilmeleri gerekir. Bilmiyorlar!

Bizim anlayışımıza göre sevgisizlik barışı değil savaşı doğuruyor. Türkiye’nin malum zihniyetleri ve AKP iktidarı eli ile ne hale getirildiğini, Türkiye ve dünya gündemini takip edenler iyi biliyor..

Bizim anlayışımıza göre İslam dininin bir barış sevgi ve hoş görü dini olduğu zaten biliniyor.. Din esasından hareket edildiğinde, halkın % 99.99 nun Müslüman olduğu bir vatan da barış ve sevginin hâkim olması gereken ülkemizde savaş tamtamları çalıyor.. Ve Müslüman’ım diyenler, din, Allah, Kur’an edebiyatı ile vaaz edip her gün Türk milletinin % 60 ına hakaret edenler küfredenler, tv kanallarından bangır bangır bağırarak kendilerine oydaş ve yandaş olmayanları her konuda devlet gücü ile cezalandırmaya kalkıyorlar. Geçtiğimiz yıllarda Türk milletini “taraf olmayanlar ber taraf olur” diyerek tehdit eden bölenler, kin ve nefret tohumları ekenler, bu gün halkın parası ile kaçak kara saraylardan esip gürlemelerine devam etmektedirler.

Bizler acaba çok mu kategorize olduk ki sürekli eleştirilmesi gerekenlere eleştiri getiriyoruz.

Nedir istediğimiz?
İstediğimiz sevgi, huzur, barış, iş, aş, ekmek yaşanılır özgür bir vatan değil mi? Mal ve can güvenliği, barış, özgürlük, demokrasi ama özü ile anlamı ile tam demokrasi olmasın mı?, Ülkesi ve milleti ile bölünmez vatan ilkemiz olmasın mı?, Ünüter devlet yapımız, Ay Yıldızlı bayrağımız olmasın mı? Atatürk’ün tarifi ve Anayasa da yerini bulan Türk milleti Türk vatandaşlığı olmasın mı? Adil gelir dağılımı, “yurtta sulh, cihanda sulh” ilkesi ile vatanımız Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafya da ve tüm dünya halkları ile barış sevgi ve huzur içinde bir yaşam ve bu yaşamın yıldızı bir Türkiye olmasın mı?

Yıldız olmak!, laik ve hukuk üstünlüğü ilkemizin Atatürk öngürülerinde olduğu gibi eksiksiz hatasız milletimizin değeri olmasın mı? Bu hukuk anlayışı yerine kendi hukuk sistemlerini, üstünler hukuku, Akp hukuku gibi hukuk ve kanun yaratanların bu hukuklarına son vermek olmasın mı? İsteğimizin alayı bu!


Sevgi ve barışın var edilmesi, savaşın yok edilmesine ilişkin aslında çok şey istemiyoruz. Bizi bize bırakın, Atatürk ve devrimleri ve ilkeleri bize yeter muasır medeniyet seviyesine çıkmamızı istemeyen karanlık odakları aslında bizim ber taraf etmemiz gerekir. Onlar bizi ber taraf etmeden.
12.03.2015
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.