Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.03.15, 19:53   #5
şirine
Üye

şirine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 13
Ettiği Teşekkür: 226
Aldığı Teşekkür: 175
Rep Derecesi : şirine Karimasını arttırmak için doğru yerdeşirine Karimasını arttırmak için doğru yerdeşirine Karimasını arttırmak için doğru yerdeşirine Karimasını arttırmak için doğru yerdeşirine Karimasını arttırmak için doğru yerdeşirine Karimasını arttırmak için doğru yerdeşirine Karimasını arttırmak için doğru yerdeşirine Karimasını arttırmak için doğru yerdeşirine Karimasını arttırmak için doğru yerdeşirine Karimasını arttırmak için doğru yerdeşirine Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Kaygili
Standart Cevap: İlkokul Çocuklarına Skandal Kitap

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Redwine Mesajı göster
Kitapta uygunsuz ifadelerin yer aldığına ilişkin iddialar üzerine inceleme başlatıldı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, kitabın içerdiği uygunsuz ifadeler nedeniyle toplatılması talimatını verdi. Ayrıca, kitaba uygunluk veren komisyon hakkında da inceleme başlatıldı.

Yukarıdaki haber okununca;
Sanki toplatma kararını MEB Nabi Avcı'nın verdiği gibi bir intiba oluşuyor.
Oysa toplatma kararını aldıran
Anadolu Eğitim Sendikası'dır.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
Anadolu Eğitim Sendikası,
skandal kitabı toplatmak için 5 Mart’ta Esenler Kaymakamlığı’na başvurdu.
Sendika’nın Genel Başkanı Cansel Güven,
“Bu kitap gibi onlarca kitap on binlerce öğrenciye dağıtılıyor, Kitap içeriklerinden sınav yapılacak, şampiyonlar Umre ziyareti ile ödüllendirilecek. Biz körpe beyinlerin kirletilmesine razı gelmeyeceğiz. Kadın, din ve siyaset ekseninde yalan-yanlış mesajlar içeren şeylere‘kitap’ denmesini de hakaret sayarız” dedi.

Kaynak

Yoksa Nabi Avcı'nın bu görüşlere karşı olup olmadığı tartışılır.