Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.03.15, 23:57   #37
Bursalı68
Tam Üye

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 9
Mesajlar: 369
Ettiği Teşekkür: 1080
Aldığı Teşekkür: 1455
Rep Derecesi : Bursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: "Özgür Kadın" Heykeline Türbanlı Bir Grup Kadın "Ucube" Eylemi Düzen

Alıntı:
Antik toplumlarda başörtüsü
Baş ve yüz örtme âdetinin Mezopotamya toplumlarında milâttan önce 4000’lere kadar gittiği kaydedilmektedir.Sumer’deki İnanna mâbedlerinde rahibeler başlarını örtmek mecburiyetindeydi. Bu tapınaklarda rahibelerin kutsal fahişelik görevi yaptıkları ve bundan dolayı diğer kadınlardan ayrılmak için başlarını örttükleri belirtilmektedir
M.Ö. 1500 yıllarında bir Asur Kralı'nın çıkardığı kanunun 40. maddesi, evli ve dul kadınlarla tapınak fahişelerinin başlarını örtmelerini buyurmuş;bekâr kızların, cariyelerin ve fahişelerin başını örtmesi ise yasaklanmıştır.Bu uygulama Persler’de devam etmiş, oradan Araplar’a geçmiştir.
Anadolu’da yaşayan eski topluluklardan Hititler, Frigyalılar ve İyonyalılar’da kadınların saçlarını örttükleri bilinmektedir.
Hindu topluluklarında eski dönemlerde soylu erkek ve kadınlar gösterişli başlık ve baş örtüleri kullanmışlardır.
Eski Yunan toplumlarında kadınlar, M.Ö 6. yüzyıldan itibaren başlarını diplaks/himation, şal, eşarp, bone (sakkos) gibi değişik örtülerle kapatmıştır.Roma devletinde dindarlık ve hayâ kavramları genellikle başı örtülü kadın veya tanrıça biçiminde sembolize edilmiştir.
Kaynak : http://tr.wikipedia.org/wiki/Ba%C5%9...t%C3%BCs%C3%BC
Bu bilinen...Ya bilinmeyen...Başörtüsü SÜMER lilerde de var...Ama kimlerde...Tüm mesele bu...Paganizmin inançların içerisine girdiği gibi, antik dönemlerde yaşanan örf, adet, gelenekler de sanırım inançları işgal etmiş...Görünen bu...!

Bu arada pankart açıp " Başörtüsü Ayettir " i taşıyan kızcağıza sorsanız ya o ayeti bilmez veya bildiği sadece o yorumda bulunulan ayetlerdir...Yani ne ezberletildiyse o nakaratı tekrar eder...! Müslüman olduğunu zanneder ancak yaptığı ibadetler ile insanlara zulüm yapıp, ortalığı panayır yerine çevirdiklerini görmez bile...!

Şunu diyebilirler " aaa bak işte Sümer liler bile başörtüsü kullanıyormuş "...Evet doğru...Da...KİB-EL-LA da namaz hareketi yapan biri...! Ve KARATAŞ olarak kutsaldır...! Ay Tanrısıdır...! EL-LA-H tır...!
__________________
Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların bir şey yapmaması kafidir...
Edmund BURKE
Bursalı68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.