Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.03.15, 12:21   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Sevgi Yoksunluğu, Meydana Getirdiği Travmalar

SEVGİ YOKSUNLUĞU, MEYDANA GETİRDİĞİ TARAVMALAR
Siz hiç bölüşümden nasiplenmeyen, aksırıncaya tıksırıncaya, midesini 2 katı kadar doldurup masasındaki bir dilim ekmeğe dahi ihtiyacı olan insanlara bön bön bakan insan gördünüz mü? Acıdan kıvranan ve sokakta kıvranarak debelenen insan gördünüz mü? İnsanlar boş ve aç mide sancısı ile kıvranırken yanından şen şakrak gülerek ve irkinti ile geçen insanlar gördünüz mü? Fırından ekmek, baklavacıdan baklava çalan çocuklara 6-10 yıl arasında hapis cezası veren hâkim gördünüz mü? Maaşına ev eşyalarına haciz işlemi başlatılan madalyalı ama yurt uğruna uzvunu kaybetmiş protezli Kahraman ve Gaziler gördünüz mü? Ötelenen sorunların doğurduğu yumaklar ve garabetin hüküm sürdüğü bir ülke, bölünmüş, ayrılmış, vatandaşlarının, mensup olduğu dernek, tarikatlara göre, cemaatlere göre, siyasi parti üyeliğine göre muamele gören insanlar topluluğu gördünüz mü? Görmediyseniz Türkiye’ye bakınız lütfen... Toplumun bir şekilde bu hale gelmesi için çalışanlar el hak büyük nispette başardılar.


Sanırım birçok insan yaşadığı beldelerde yukarıda sadece örneklerini vermeye çalıştığım bu kabil manzaraları görmüş şahit olmuş, insanlığından utanmıştır. Hani Yunus Emre yaradılanı severim yaratandan ötürü demişti, demişti ama bu sadece siyasi nutuklarda hamaset eylemcilerine cümlelerini süslemek için konuşma malzemesi olmuştu.

Hani Yunus Emre gelin tanış olalım, işi kolay kılalım, sevelim sevilelim bu dünya kimseye kalmaz demişti, ama ancak bu sözü o saat için duyanlar biz nasıl insanız dediler ama arkalarını dönüp giderken bildikleri kötülükten bir parmak geri kalmadılar.

Hani Hacı Bektaşi Veli düşünürün, düşmanının dahi insan olduğunu unutma sözünü bilenler, dost düşman tefrikinde o kadar gaflet o kadar delalet içinde kaldılar ki, milletinin varlığına birliğine, bayrağına, dinine, vatanının bölünmez bütünlüğüne kurşun sıkan ayrılıkçı, bölücü teröristlere mühimmat ve silah yardımı yapanları dost edindiler, sahte dostluklarına güvendiler, dostluktan öte stratejik dost ilan ettiler. Türkiye için vah vah..

Bölüşümden nasiplenmeyenler çarşıda pazarda elindeki bir lokma ekmeği kırk kişi ile, kurtla kuşla paylaşan nesilleri azalmış nev’i şahsına münhasır insanları hiç görmediler mi? Hazreti Mevlana Celalettin Rumi’nin cömertlikte ve yardım etmede akarsu gibi ol, merhamette güneş gibi ol sözünü hiç mi duymadılarmı?

İnsanlar neden ve niçin bir arada yaşar? Milyon artı milyon nüfuslu beldelerde birlikte niçin beraber yaşar? Bütün mesele üretim ve tüketim dengesi ve dengenin adaletini sağlamak değilmidir? Türkiye’de adalet simgesi terazi! Ama bu terazinin ayarı bozuk kefe’nin bir tarafı daima birilerinden yana ağır basıyor.

Toplumları ulus yapan milli ve manevi değerlerinin yanında birlik, birlik içindeki ahenk, hak, hukuk, insanı yok varsaymadan bir yaşam! Yaşamda evrensel kalite, sağlıklı ve mutlu bir hayat değilmidir? İşte demokrasi, insanın kendi kendini idare ettiği idari sistem! Sosyal devlet! İdari sistemler içinde demokrasi ve sosyal devlet tam anlamı, oluşumları ve kurumları ile mahsurlarına karşın demokrasi en iyi idare tarzı!

Acaba günümüz Türkiye’si ülkemizde yüreğimiz titreyerek vurgulamaya çalıştığımız, bütün bu ulvi, milli ve hatta dini değerler yerli yerindemidir? Bu değerleri muasır medeniyet seviyesine çıkarmakla görev verilenler bu görevlerinin bilincindemidir? İdare de olanlar kazanılan değerleri tırpanlayıp geriye götürmenin telaşı heyecanı, arzusu, isteği ile yanıp tutuşmaktamıdır?
İnsan olalım, insanlığın vasıflarından vazgeçmeyelim. İnsanlık ve güzellikleri yine insanın kendisi yaratır, yarattığını paylaşır bölüşür..
Siz hiç gözü yükseklerde ve çoklarda olmayan küçük küçük güzellikler ile mutlu olmasını bilen, haset ve kindarlık içinde olmayan idareci ve idare edilen insan toplulukları gördünüz mü?

16.03.2015
Mustafa AKTEN


__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.