Konu: Zafer
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.03.15, 13:02   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Zafer

ZAFER
Siyaseten rakipleri olanlar yapılan seçimlerde fazla oy alır kazanır. bunun adı destekleyenlerce “zafer” olur..
Ticari rakiplerini ihale, iş alma, pazar kapma, üretimde yenilik, ARGE çalışmalarında teknoloji üstünlüğü, satış ve pazarlama da çeşitli destek ve atraksiyonlarla başarı, başarının yıl sonu bilanço da kara dönüşmesinin adı aynı iş kolundaki şirketler nazarında “zafer” olur.

Her türlü müsabakalarda, sportif karşılaşmalarda rakipler yenilir, açık ara sayı farkları yazılır, bunun adı taraftarlarca “zafer” olur..
Sosyal yaşamın her alanında bireysel ve zümresel olarak faaliyet dallarında başarılar sağlayanların bu başarısının adı bazılarınca “zafer” olur..


Zafer deyince akla milli zaferler de gelir ki, ulusların hayatında önemli yer tutar. Bu zaferler genelde kanla, hayatla kazanılan zaferlerdir. Bir ulusun varlığına, vatanına, bayrağına, vatan toprağının bir parçasına, hatta tümüne kast edip zapt etmek isteyen emperyal düşüncenin ordularına karşı kazanılan zaferlerdir.. Bu zaferler milletler hayatında ulvi dir, kutsaldır. İşte bu gün 18 Mart 1915 yılında kazanılan, yenilmez denilen itilaf= birleşik devletlerin ordularına karşı 300.000 insanın hayatına mal olan bir savaştan galip çıkmanın yıl dönümüdür.

O tarihte adı düşman olan devletlerin yenilmez ordularını, silah, araç, gereç, donanma, hava gücü, insan gücü açısından, Türk ordularına karşı üstünlüğü olan orduların mağlup edildiği günün adıdır 18 Mart 1915! Savaşın tek belirleyicisi, ünlü komutan üstün askeri ve siyasi deha M.Kemal Atatürk ve bu savaşta gözünü kırpmadan hayatını, başında ki komutanları ile top yekun veren 57. Alaydır ve diğer 300.000 şehittir.


Bakınız lütfen! Büyük komutan büyük deha Atatürk “zafer” konusunda ne diyor:
“Hiçbir zafer amaç değildir. Zafer, ancak kendisinden daha büyük bir amacı elde etmek için belli başlı bir vasıtadır. ”
ATATÜRK


Şimdi tarihe bakmak lazım; Atatürk 1920 yılından sonra kurulan Türkiye Cumhuriyetinde idareden, sosyal yaşama, eğitimden, sağlığa, kılık kıyafet den harf devrimine, sanayiden ziraata, havadan, karaya varıncaya dek tüm tutucu, gerici, yobaz ve ilkelliğe rağmen dış dünyanın hayranlığını kazanarak ne kadar zaferlere imza atmıştır?

Günümüz Türkiye’sinde İngiliz büyük elçisi olan Rıchart Moore, “Bütün Türk dostlarımızın Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nü saygıyla kutlarım.” Diyor. Çanakkale’de tüm taraflar cesurca çarpıştı ancak hak edilmiş zaferi kazanan Türkler oldu…”

“Çanakkale geçilmez” demiş.. El hak belki savaşın sürdüğü o günler için geçerliydi söylemi!

Yıl 1915 savaşın galibi Türkiye! Ama ittifak devletleri çok değil tek kurşun atmadan 3 yıl sonra Çanakkale’yi geçmiş hasta adam muamelesi gören Osmanlı’nın başşehri İstanbul boğazında gemileri demirlemiştir. Ünlü Atatürk burada geldikleri gibi giderler ünlü sözünü söylemiştir. Mondros mütarekesi! Sevr anlaşması! Top yekun kurtuluş savaşı ve kurulan Türkiye Cumhuriyet’i ve bu gün ülke içinde bu ünlü komutan ve devlet adamına bir fatihayı esirgeyen dahili aymazlar, düşmanlar böyle bir komutanı Çanakkale 100 yıl kutlamalarında dahi görmezden gelmeye, eserleri ile birlikte yok saymaya çalışmaktadırlar.
Ağzından baklayı çıkaranlar bunların yedi ceddine saydırıyorsa haksız mı?

Tarih! Ulusumuzun yakın tarihi, Cumhuriyet tarihi, sağlam bilgiler ile mücehhez tarihçilerden onların eserlerinden istifade edilerek okunmalı, gelecek kuşağımız ve geleceğimizin sahibi gençliğe aktarılmalı, gençleri kindarlığı dindarlıkla homojen hale getirmeye çalışan hastalıklı beyinlerin elinden ve sözüm ona idarecilerden ve eğitimcilerden kurtarmanın yolu mutlaka bulunmalıdır.
18 MART 2015
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.