Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.03.15, 11:26   #5
Flaneur
Üye

Flaneur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 3
Ettiği Teşekkür: 160
Aldığı Teşekkür: 602
Rep Derecesi : Flaneur Karimasını arttırmak için doğru yerdeFlaneur Karimasını arttırmak için doğru yerdeFlaneur Karimasını arttırmak için doğru yerdeFlaneur Karimasını arttırmak için doğru yerdeFlaneur Karimasını arttırmak için doğru yerdeFlaneur Karimasını arttırmak için doğru yerdeFlaneur Karimasını arttırmak için doğru yerdeFlaneur Karimasını arttırmak için doğru yerdeFlaneur Karimasını arttırmak için doğru yerdeFlaneur Karimasını arttırmak için doğru yerdeFlaneur Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Edebimizle Geldik Şerefimizle Gidiyoruz

Sürekli sokak ağzıyla konuşan birinin edebi tartışmaya açıktır ama buraya bir not düşmek istiyorum, bu üye özelinde olmadan.

Site yönetiminin ve üyelerinin politik tutumları belirli bir yönde olabilir, ki bu çok doğaldır çünkü ortak paydaya sahip insanlar çekirdek gruplar oluşturur ve topluluk bunların etrafında büyür. Önemli olan, site yönetiminin ortak paydaları haricindeki renklere ne kadar tahammül gösterip, aralarına kabul ettiğidir; ki bu siteyi tercih etme nedenlerimden biri de, az da olsa -keşke çoğalsalar- farklı renklerdi.

Site yönetimiyle benzer görüşlere sahip bir üye olarak, kendimi iktidar yanlısı bir üyeden daha az önemli görüyorum bu site için; sınanması gereken, her zaman için iktidardakilerin görüşleridir çünkü. Kaldı ki, her şeyi bilme iddiasında olmayan bir insan olarak, her zaman için eğitime ihtiyacım var ve benim gibi düşünmeyen insanlardan daha iyi öğretmen bulamam.

Tabi bunu yaparken, en önemli enstrümanımız, bilgimiz ve beynimiz olmalı, milyonlarca yıllık evrim sürecinde geride bıraktığımız ilkel dürtülerimiz değil.

Bu satırları yazma nedenim, aramıza yeni katılacak veya katılmayı düşünen birinin bu konuyu görüp de buranın faşizan bir iklime sahip olduğunu düşünmemesi. Bu satırları bir yönetici yazsa, yoğurdum ekşi diyen satıcı olmayacağı için, inandırıcı olmayabilirdi ama yeni bir üyenin yazması, sanırım daha iyi oldu.
The opposite of love is not hate, it's indifference. The opposite of art is not ugliness, it's indifference. The opposite of faith is not heresy, it's indifference. And the opposite of life is not death, it's indifference.

Elie Wiesel
Flaneur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Flaneur'in Mesajına Teşekkür Etti.