Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.03.15, 10:48   #6
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Edebimizle Geldik Şerefimizle Gidiyoruz

Sevgili @Slower,
"Özgür Kadın" Heykeline Türbanlı Bir Grup Kadın "Ucube" Eylemi Düzenledi.
Başlıklı konuda, ''Özgür Kadın'' heykeline saldıran (türbanlı, çarşaflı) kadınları savunduğunu ve bu saldırgan (kendi kuyusunu kazan) kadınları eleştiren üyelere laf yetiştirdiğini görünce ben de:

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Sevgili @CadII ve @Aristo,
Her ikiniz de yerden göğe haklısınız ama ( @Slower gibi) çocukluğundan günümüze kendisine empoze edilen (din ağırlıklı felsefe ile) aklı, mantığı ve yaşantısı çelişen bireyleri doğrulara ikna etmek çok güçtür. Gerçekleri bütün kanıtlarıyla ortaya koysanız bile kabullenmek istemezler.

Truva Atı Türban
Yazarak, senin yaşam şeklinle, savunduğun (çağdışı zihniyetin) çeliştiğini yazmıştım.
Ve sen de savunmaya geçerek.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster

@Mediter ben seni ilk defa görüyorum sen benim çocukluğumu nereden biliyorsun
Yazmıştın ve ben de cevaben;

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
@Slower, Senin yaşantın ile savunduğun fikrin çeliştiğini bilmek için falcı olmaya gerek yok ki.
Avatar olarak kullandığın resme bakmak yeter.
Ayrıca, Forum Gerçek üyeleri ve Atatürk ilkeleriyle bu kadar karşıt fikirdeyken ısrarla Forum Gerçek üyeliğine devam etmen de çelişkiler içinde olduğunun en büyük delilidir.
Yazınca, bu kez de aşağıdaki mesajı yazmışsın;

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
@Mediter Atatürk ilkelerine senden dahada bağlı olduğuma emin ol. Bunu sorgulamak sana düşmez hangi siteye gireceğimde seni ilgilendirmez.

Beni burada istemeyen 3 kişi onlarda aşırı olanlar biri sen biri aristo biride insanlıkarayan.. aristoyu es geçiyorum inan siz ikiniz hiç umrumda bile değilsiniz..

Sitede herkezle gayet iyi anlaşıyorum, ben siteye bir hafta girmeyim özel mesaj kutum dolup taşıyor sen neredesin diye soran sorana. Sevildiğimi biliyorum. Konuyu kisişelleştirme dediğim gibi sana soracak değilim hangi siteye gireceğimi..
Yukarıdaki mesajı paragraflar halinde ele almak daha yerinde olur sanırım.
Laiklik , Atatürk'ün en önem verdiği ilkelerden birisidir.
Laik bir yönetimde, devlet bir dini inancı desteklemez, okullarda ders olarak okutmaz, dini giderleri karşılamaz.
Bu nedenledir ki, laikliğe uygun olarak;
*Atatürk zamanında okullarda din dersi kaldırılmıştı.
*Din adamlarının ve ibadethanelerinin giderleri , devlet tarafından değil, o dine inananlarca karşılanıyordu.
*Kılık kıyafet devrimi yapılmış, kadına bir çok haklar verilmişti. (Sana göre kadınların başı açılmıştı)
*Modern eğitim veren okullar açılırken, bilme aykırı eğitim veren (zaviyeler, tekkeler, türbeler, dergahlar, vb) kurumlar kapatılmıştı.
Bu gün AKP Hükümeti tarafından, Atatürk'ün ilkeleri tek tek yıkılıp, yaptığı devrimler geriye çevrilirken (çarşaf-peçeye dönüş), dini eğitime geri dönüş devam ederken,
Bir taraftan, Atatürk'e ''Ayyaş'' yakıştırmasın yapan zihniyetin eylemlerini destekleyip, bu geri gidişe alkış tutacaksın, hem de Atatürk İlke ve devrimlerine benden daha bağlı olacaksın. Bu çelişki değil midir?Ayrıca;
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
hangi siteye gireceğimde seni ilgilendirmez.
Beni burada istemeyen 3 kişi onlarda aşırı olanlar biri sen biri aristo biride insanlıkarayan.. aristoyu es geçiyorum inan siz ikiniz hiç umrumda bile değilsiniz..
Bu bölümde de beni yanlış anlamışsın.
Ben senin Forum Gerçek'e girmene paylaşımlar yapmana karşı değilim ki. Sadece yaşantın ve savunduğun fikirler arasında çelişkiler yaşadığın eleştirisini yaptım o kadar.
@İnsanlıkarayan ve @Aristo senin forumda kalmanla ilgili ne düşünürler bilemem.
Türkiye'nin sürüklendiği uçurumu (iç savaş tehlikesini) gördükleri ve bazılarının hala uyumaya, görmezden gelmeye, kendine dokunulmayacağını sandıklarını gördükleri için benim kadar sabırlı ve hoş görülü olamayabilirler. Tehlike o kadar büyük ki, onların ''isyanlarına'' hak vermiyor da değilim.
Ama, yine de ben forumda kalmanı tercih ederdim.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster

Sitede herkezle gayet iyi anlaşıyorum, ben siteye bir hafta girmeyim özel mesaj kutum dolup taşıyor sen neredesin diye soran sorana. Sevildiğimi biliyorum. Konuyu kisişelleştirme dediğim gibi sana soracak değilim hangi siteye gireceğimi..
Yazmışsın.
Doğrusu kıskandım. Ben sitede herkesle çok iyi anlaşamıyorum, çoğunlukla eleştiriyorum (iğneliyorum) veya tartışıyorum.
Aylarca veya yıllarca girmesem bile mesaj kutum tamtakır.
Bak, o konuda @ İnsanlıkarayan'ın (Çetin'in) hakkını yemeyeyim. Yine birkaç ay foruma girmemiştim. Foruma dönünce hem beni arayan bir konu açtığını hem de özel mesaj yazmış olduğunu gördüm. Aylarca ortalıkta görünmesem de, Kimse , ''Neredesin?'' diye sormuyor.
Ya nerede olduğum umurlarında değil veya nerede olduğumu biliyorlar.
Şaka bir tarafa, çoğunlukla ''misafir'' olarak buradayım ve seninkiler de dahil siyasi hiçbir konuyu kaçırmadan okurum.

Veda mesajında;
[/QUOTE]
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
Öncelikle şunu söylemek istiyorum arkadaşın biri benim alçakca forum gerçeğe saldırdığımı ima etmiş. Burada herkesin içinde söylüyorum bir tane 1. buçuk yaşında bir kızım var akşam eve gittiğimde onun yüzünü görmek nasip olmasın namusum ve şerefim üzerine yemin ederim ki ben buraya üye olduğumda buradan hiç kimseyi ne daha önceden tanıyordum ne gördüm nede muhabbetim oldu.

Bu sitede bu kadar uzun kalmam belki hataydı tamam bunu kabul ediyorum ama ben burayı gerçekten çok sevmiştim sanal ortam ama gerçek hayattan hiç bir farkı yoktu benim gözümde. Tamam ufak tefek sertliklerim asiliklerim olabilir ama huyum bu benim başka insanlar gibi yapmacık olamam ya..

Herkesle iyi geçinmeye çalıştım. Hakaret edildi güldüm geçtim yine özeline gidip bir şekilde şakayla takılarak insanların gönlünü aldım. Bilgisayardan hiç anlamam elimden geldiği kadar öğrenip kendimce faydalı konular açmaya çalıştım ki belki bir kaç kişinin sempatisini kazanırım diye hakkımda kimse kötü bir şey düşünmesin diye elimden geleni yaptım. Ama olmadı olmuyor da..

En önemlisi sitenin kurucusu abim gibi gördüğüm ReaL benim yüzümden zor durumda kalıyor. Bu siteyi gerçekten çok severek ayrıldığımın bilinmesini isterim. Bunları duygu sömürüsü olsun diye yazmıyorum o kadar emeğimiz var bir veda konusu da çok görülmez umarım..

@Insanlikarayan sende kına yak ( buda yanlış anlaşılıp silinmesin, bizim burada adettir insanlar mutlu günlerinde vucütlarında sevdiği bir bölgeye kına yakarlar)

@Sevda @Cansuyu @Mihri Sultan @Tanıdık Sizi herhalde unutmam bundan sonra

Hoşçakalın..


yazmışsın.
Sevgili @Slower,
Forum Gerçek, Atatürkçü çizgide elit yönetici ve üyelerden oluşan, kültür seviyesi çok yüksek bir sitedir.
Misafir olarak bakınca dahi, ATATÜRKÇÜ ÇİZGİSİ ve KALİTESİ ile diğer forumlardan farklı olduğu hissedilir.
Bu nedenle, Atatürkçü kişiler Forum Gerçek'e hemen üye olurlar.
Bazen de,
(Gözlemlerime göre) Atatürk karşıtı olan kişiler de Forum Gerçek'e üye oluyor.
Bunları ikiye ayırmak mümkün.
Bir kısmı, forumun Atatürkçü yapısını sabote etmek, forum içerisinde yeterince güçlü bir fikri oluşmamış Atatürkçülerin kafalarını karıştırarak, yandaş kazanma, Forum Gerçek'in huzurunu ve yapısını bozma amacıyla girdiklerini düşünüyorum ve senin ''Abi'' dediğin Alaturka'nın bu tip üye olduğunu forumu ve üyelerinin kafasını karıştırmak veya Forum Gerçek'teki Atatürkçü üyelerden, mürit oluşturmak (devşirmek) amacıyla geldiğini düşünüyorum.

Bir kısmı da
(sen de bu kesime giriyorsun):
Bir taraftan (mantığı ve yaşantısıyla) Forum Gerçek'in ve Atatürk'ün doğruları savunduğunu biliyor ve benimsiyorken, diğer taraftan da kendisine yıllardır empoze edilen dini telkinler nedeniyle, mantığı ile inancı çelişen kişiler Forum Gerçek'e üye oluyor ve içlerinde yaşadıkları çelişkiyi sona erdirebilmek için (tartışmalara katılarak) çelişkilerinden çıkış yolunu (doğru yolu) bulmaya çalışıyorlar.


Senin katıldığın bir çok tartışmayı (hemen hemen hepsini) okumuşumdur.
Senin Forum Gerçek'in yapısına ve sıcak ortamına bağlı olduğuna , hiç bir zaman Forum Gerçek sitesine ve üyelerine karşı art niyetli olmadığına, bütün tartışmalarında samimi olduğuna, tartışmalarla doğru yolu bulmaya çalıştığına inanıyorum.
Bu nedenle de Forum Gerçek'ten ayrılmanı istemezdim.
Umarım. İçindeki çelişkilerden kurtulur ve Türkiye'yi barışa ve huzura götürecek yolun, dini yayarak, dindar nesiller yetiştirmekten değil , Atatürk'ün izinden laik nesiller yetiştirmekten geçtiğini, Türkiye'nin tüm Müslüman ülkelerden (hem ekonomi, hem demokrasi, hem de kültür alanlarında) daha ileri olduğunu, bunun nedeninin de Atatürk'ün devrimleri ve ilkeleri (Laiklik) sayesinde olduğunu fark edersin.
Hoşçakal...
Kendine ve ailene iyi bak...

__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.