Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.03.15, 12:37   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Türkiye Ekonomik Açıdan Nerede?

TÜRKİYE EKONOMİK AÇIDAN NEREDE?Türkiye’de son zamanlarda yaşanan faiz insin çıksın tartışmaları, buna bağlı olarak olarak dolar kurunun TL karşısında aşırı yükselmesi, bir şom ağızlının ekonomi ve iktisat bilmediği halde MB’ın işlerine burun sokup karışması ile DOLAR 2.60 seviyesine çıktı. Aynı şom ağızlının MB başkanı olan zat-ı kendi gözünde ki merteği görmeden vatan hainliği ile itham etmesi bir yana, toplum önünde sürekli refüze etmesi, ardından zaten 2002 yılından beri son derece bozuk ve pamuk ipliğine bağlı ha koptu ha kopacak denen ve sıcak para girişleri ile ayakta durmaya çalışan Türkiye ekonomisi, ve Türk milleti seçim sath-ı mailine girilen şu son günlerde toplumsal sıkıntı ve sorunların arttığı siyasal atışmaların kör dövüşüne döndüğü bir ortam ile tam bir kargaşa dönemi yaşamaktadır.


Siyasal ve sosyal istikrardan söz edenlerin bilgi yoksunluğu ile ülkeyi nasıl bir istikrarsızlığın içine sürükledikleri, kaçak kara saray sakini ile hükümet den Arınç atışmaları, danışıklı dövüşleri tuz biber, teröristlerle sadece oy alma uğruna çözüm süreci adı altında görüşmeler, ülkeyi zom olmuş aymaza döndürmüştür.


Lütfen bakarmısınız!

Bir ülke düşünün ekonomi çarklarının büyük bölümü mali ve işlevsel olarak yabancıların elinde olsun, AB üyeliğiniz olmadan, AB üye ülkelerinin sahip olduğu normlar sizin bünyenizde olmadan onların norm dedikleri size yasalar ve kurallar ile dikte ettirilsin, uygulansın.


Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir diyen Atatürk sözü göz ardı edilsin, Türkiye’ye bağımsızlık değerleri kazandıran ne kadar milli kurum varsa yabancılara ihale edilerek milli mali bağımsızlık yok olsun ve birilerine ithal ikameleri ile bağımlı hale gelsin kabul görür mü?


Lütfen bakarmısınız!
Türkiye Cumhuriyeti gibi bir ulus düşünün milli ve manevi değerleri ile insanları grift hale gelmiş, tasa da, kıvanç ta, bayram da seyran da, barış ve savaşta bir olmuş beraber olmuş insanlarımızı, Türkiye Cumhuriyetini dönüştürme adına kindar ve gaddar dinciler tarafından ayrıştırılmaya tabi tutulmuş, yetmemiş, 2002 yılında neredeyse yok olmaya sönmeye yüz tutmuş ırki ayrıma dayalı Kürtçü hainler ve onların silahlı militanları ve ülkemize verdikleri 40.000 can kaybının yanında milyarlarca dolarlık zarar, ziyan ve kayıp!


Kendi içinde uyumlu olamayan insanlar, evren içindeki halklar ile nasıl uyum ve ahenk içinde olacaklar? Çare birilerinin tavizkar ve bölünmeye dayalı çözümleri değil. Sivrisinek durgun suları ve bataklığı sever, Kürtçü bölücülerin bataklığı ise Kandil. Şimdiye kadar bu dağ Türk milleti gücü ile dümdüz edilmeli idi sivrisineklerde toptan kurutulmalı idi olamadı, olmadı. İdareci olanlar, devlet idare ettiğini sananlar tavizkar tavırlarına oy uğruna devam diyorlar.. Olanlar halkın canına ve ekonomisine oluyor.


Türk milletinin özgür ve bağımsız yaşama adına neyi eksik?


Ekilebilir dikilebilir yüz milyon üzeri insanı doyuracak kapasite ve verimlilikte toprağımı yok? Üzerinde kurulu barajları, sulama kanalları, Hidroelektrik enerji santrallerimi yok? Belki iyi bir planlama dâhilinde değil ama doğudan batıya, Güneyden Kuzeye sanayi tesislerimi yok? Turistik gelirleri çoğaltacak Turizm kurum ve kuruluşlarımı yok? Doğal ve orijinal güzellikte tabiat harikası Turist cezbedecek bölgelerimiz mi yok? Kurulu ve yabancılara peşkeş çekilmiş sanayi tesislerimi yok? Yetişmiş insan gücümüz mü yok? 3 tarafı denizler ile çevrilmiş, her tarafı demir ağlarla örülmüş bir Türkiye var!

Bütün varlıklarımıza rağmen ülkede yaşanan ve var olan ne? Açlık, sefalet, yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar, bir türlü tesis edilemeyen milli gelir adil dağılımı, cehalet, ortadan kaldırılan sosyal devlet ilkesi, yerine ikame edilen sadaka kültürü, paran varsa yaşa yoksa ol sistemi ile gelmeye çalışan sağlık politikası, laik ülkede din esasına dayalı eğitim sistemi heves ve istekleri ve ortaya konan senaryolar, güya idareci olduğunu söyleyenlerde gurur ve kibir, idarede istikrar sağlayacağım diye yok edilen adil temsil sistemi, barajlı ve anti demokratik seçim yasaları ile yapılmış seçimlerin belirlediği anti demokratik tecelli etmiş parlamento ve parlamenterler! Bu parlamenterler içinden çıkmış meşruiyeti bize göre bin kez tartışılır hükümet!


Bakınız lütfen!
Un var, şeker var, yağ var ama helva yapan, yapmasını bilen yok.


Bakınız lütfen!

Türkiye’de idareci yok, siyasetçi yok, devlet adamı yok!
Çocuk babasına demiş ki baba, ben bir nal buldum. Baba cevap vermiş; Oğlum gözümüz aydın geriye kaldı 3 nal ve bir at, onu da bulduk mu kim tutar seni.. İşimiz 3 nal ve bir at bulmaya kaldıysa yandı gülüm keten helvası…
24.03.2015
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.