Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.03.15, 13:50   #1
Redwine
İzindeyiz ATAM

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 3668
Ettiği Teşekkür: 72248
Aldığı Teşekkür: 66396
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Parselleme!... | Necati Doğru

Halktan utanıyor. Meydan açıyor. Yargıç önüne çıkıyor. Temizlenmeye uğraşıyorlar. Aklanmanın faturasını, makama, koltuğa, belediyeye yüklemiyorlar. Haysiyetli, onurlu politikacılar istifa ediyor.
Adamlarda farklı kimya var.
Alman Cumhurbaşkanı Wulf, “Bana olan güven zedelendi. Bu yüzden istifa ediyorum” dedi ve dediğini yaptı. Bir işadamının eşinden düşük faizle kredi almak, bazı holding sahibi işadamlarının villalarında tatil yapmak, bir film yapımcısının parasıyla otelde konaklama gibi “utanılası davranışlar” gösterdiği iddia edilmişti. İngiltere’nin ilk Müslüman Kadın Bakanı Warsi ise, “Derin üzüntü duyarak bu sabah Başbakan’a istifamı sundum” dedi. Bu hanım bakan, parsel parsel satışlar yapmakla suçlanan biri değildi. Adı yolsuzluğa, hırsızlığa, rüşvete de karışmamıştı. Beceriksiz, birikimsiz oğlunu milletvekili yapmaya da soyunmamıştı. Ne olmuştu? Başbakan’ı ile görüş ayrılığına düşmüştü.
Bu yüzden istifa.
İşte onur!
İşte şeref!
İşte haysiyet!
Olan gösteriyor.
Önceki gün de Ukrayna’da Acil Durumlar Bakanı Boçarevski, bakanlar kurulu toplantısındayken polis geldi, kelepçeyi taktı, alıp hapse koydu. Ukrayna televizyonu “tutuklamayı” canlı yayınladı.
Bakan yolsuzlukla suçlanıyordu.
İstifasını bile beklemediler.
Koltuğunda kelepçelediler.
İşte utanma!
İşte halka saygı!
İşte ibret!

* * *

Not:
Yazının devamını okumak için, aşağıdaki linki tıklayınız.

- - - - Sözcü - - -