Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.03.15, 14:55   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Savaş ile Av Arasındaki Fark

SAVAŞ İLE AV ARASINDAKİ FARK


Phılıppe Geluck ki, ünlü Belçikalı Humourist mizah yazarı, karikatürist, komedyen, oyuncu. Bakınız! Ne diyor:

“Savaş ile av arasında tek fark vardır: Avda esir alınmaz.”


Esir alınmayanların sonu ölüm ve öldürülmektir. Hatırlayınız lütfen.. Daha geçtiğimiz aylara kadar birçok ağızdan düşmeyen ve hatta çeşitli platformlarda 36 kez ifade ettiği belirtilen zat-ı şahaneleri, eski AKP başbakanı yenilerde Akp Cumhurbaşkanı hazreti İmam Recep Tayyip Erdoğan’ın iftiharla belirttiği BOP eşbaşkanlığını! Neydi? BOP projesi ve eşbaşkanlığı; orta doğu, kuzey Afrika’da bazı ülkelerin sınırlarının değiştirilmesi, demokrasi ve insan haklarında iyileştirmeler adı altında asıl hedefledikleri amaca ulaşmaktı. Hedefin amacına ilişkin planlar 1945 yıllarında yapılmış, planlardan bir tanesi ki, bu gün orta doğuda ABD ileri karakolu ve Amerikan zihniyeti ve planlarının yılmaz savunucusu İsrail devleti 1948 yılında kurulmuştu. İsrail devletinin ileri karakol olması yetmiyor kuzey Irak, Suriye belli kesimleri ve hatta İran topraklarının bir bölümünü de içine alan bir Kürt devleti oluşumunu içine alan 2.ci bir İsrail yaratmaktı. Çabalar bunun için. Değişen sosyal, stratejik, askeri ve siyasi koşullara göre A+B, olmadı C+D planlarını devreye koymaktı. Afrika ve Ortadoğu ülkelerini parçalamanın adı olan BOP, Irak, Afrika ülkeleri ve Suriye'de başarıyla uygulandı. Hedefte İran ve Türkiye de vardı ve olmaya devam ediyor. Sürek avına çıkan ABD avcılığın gereğini yapıyor.


ABD bunun için çalışıyor!

Bu gün Yemen’de “Husi” denilen Şii varlığının ve etkinliğinin sonlandırılması için Yemen’e top yekün taarruz etme kararı alan ve adına Arap birliği denilen Suudi Arabistan, Bahreyn, Katar, Kuveyt, Fas, Sudan, Ürdün, Mısır ve (BAE) denilen körfez ülkeleri ABD’nin stratejik ve lojistik desteği ile akınlara başlamışlardır. Saldırıya geçen ülkelerin hiç birinde demokrasi ve insan hakları yoktur. Hepsinin başında Kral veya Sultan ve Emir lakaplı idareciler vardır. İdareleri altında olan topraklardan çıkan petrol gelirlerinin çoğunu aileleri ile birlikte iç etmektedirler, paralarının büyük bölümü Amerikan sanayisine, ekonomisine hayat vermektedir. Amerika için bu ülke halklarının insan hakları demokrasisi filan hiç önemli değildir. Önemli olan! ABD’nin çıkarlarıdır. Peki, Amerikan çıkarları nerede başlıyor? Nerede bitiyor?

Hemen sizlere tarif edebildiğim kadarı ile bir yol haritası çizmeye çalışayım, İran’ın kontrol ettiği Hürmüz boğazından, Kızıl Deniz ve Babül Mendep körfezine varıncaya dek bu bölge içinde hem Petrol üreticisi ülkeler var hemde üretilen petrolün sevkiyatında kullanılan deniz yolları ve Süveyş kanalı var. Petrol üreten ülkelerin yıllık cirosu, lütfen dikkat! 7 Trilyon dolar! İşte ABD’nin çıkarları burada başlıyor burada bitiyor. Çünkü çıkarılan petrolün Amerikan ihtiyacı ve depolamasına yeteri kadarını ABD’ye kanalize edilmesi lazım. Petrol üreten ülkelerin idarecilerinin birer müstemleke valisi gibi Amerika’ya bağımlı olması lazım, + değer olan petrol paralarının çok büyük kısmının Amerikan içlerine ve bankalarına transferi gerekmektedir. Çünkü Amerikan topraklarından çıkarılan petrol rezervleri ancak bir 15 yıl daha üretime yetecek kadardır ondan sonra ABD’de Petrol üretimi bitecektir. İşte ABD çıkarı bunun için önemlidir. Yoksa körfez ve Arap ülkelerinde demokrasi varmış ya da yokmuş, insan hakları yokmuş Amerika için hiç mi hiç önemli değildir.

Meselenin özü bu olduğu için bölge ülkelerini sürekli birbirleri ile dalaşan, zaman zaman savaşan durumuna getirip, çeşitli bahaneler ile başlarına çöreklenmektir. İşte Irak, Libya, Suriye, İran, Fas, Cezayir ve nihayet Yemen ve dahası gelecek planlarda. ABD'nin İran'la nükleer pazarlığa oturmasına bakmayın; Öncelikli görevinin ileri karakolu ve Ortadoğu da Amerikan çıkarlarının bekçisi yaptığı İsrail'in güvenliğini sağlamak olarak belirlediği için, İran her daim ABD’nin hedefindedir! Nükleer silahlara sahip olmasını istememektedir.


29.03.2015

Mustafa AKTEN

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.