Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.04.15, 16:24   #13
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dibi Göreceğiz Galiba...

Ne yazık ki, daha önceki bir yorumumda ''DİBE NE KALDI Kİ?'' sorusunu ben de sormuştum.
Sözüm meclisten dışarı dostlar!
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Sözüm meclisten dışarı dostlar!

Derler ki;

Bir sürüye kurt saldırdığı zaman, atlar, inekler, keçiler ve koyunlar, kurdun tehlikeli olduğunu bilir. Kendilerince önlem alırlarmış:

Atlar baş başa verip halka oluşturup gelecek kurdu çifteler atarak uzaklaştırırlarmış.
İnekler ise kıç kıça verip,halka oluşturur boynuz darbeleri ile kurdu uzaklaştırmayı düşünürlermiş.
Keçiler ise savunmaz her biri farklı yönlere kaçışarak, kurtulmaya çalışırlarmış.
Koyunlar da sürünün koçu nereye kaçarsa, topluca oraya doğru kaçarlarmış.

Kurdun tehlikeli olduğunu bir tek eşekler bilmez (kaçmak şöyle dursun) sevinçle anırarak kurdun üzerine gider ve yem olurlarmış..

Yoruldum dostlar akıntıya karşı kürek çekmekten,bir ülkedeki halkı aydınlatma görevi olan medyanın, yarısı (TRT) ve tarikatların emrinde olacak, geri kalanının yarısını yandaşların satın alacak, kalanını da cezalarla tehditlerle sindireceksin ve korkusuz kalemleri kovduracaksın ve tüm medya gücü ile halka ninniler, masallar anlatıp uyutacaksın.

Yine halkı aydınlatma görevi olan aydınları uyduruk iftira davalarla ya içeri atacaksın veya korkutup susturacaksın, susmayanın hayatı kayacak.

Telefon dinlemeler ve yatak odası kayıtları ile gözdağı verip yıldıracaksın.

Mesela, Tayyip’in iş adamları ile telefonda görüşüp bizim çocuğa 20 000 falanlı konuşmalarını dinleyip kaydeden ve youtube de yayınlayan kişileri (gazetecileri) hemen bulduracaksın ve yasa dışı telefon dinlemeden içeri attıracaksın ama, kayıtlar yasa dışı dinleme olduğu için mahkemede kanıt olarak ta kullanılamayacak ama kahraman komutanlarımıza iftira atan meçhul telefonları, Deniz BAYKAL ve MHP milletvekili adaylarının yatak odalarını gözleyen ve internette yayınlayanları bir türlü bulamayacaksın ki, kimin adamları olduğu belli olmasın.

Ülkede yabancı mallarının doluşunu, gelişme gibi göstereceksin, ‘’Bir kişiye kırk defa deli dersen deli olur.’’ sözünü haklı çıkarırcasına, Kırk kanaldan ‘’İyi gidiyoruz!’’ sesi gelince, bu kadar medya bombardımanından hipnoza girmiş halk iyi gittiğimizi sanacak.

Bizimkine benzer durum İtalya’da da var. Berlisconi de İtalya’daki medyanın çoğunun patronu ve yıllardır iktidarda, İtalya’nın eğitim seviyesi bizden kat kat yukarılarda onlar bile bu medyadaki narkozdan etkileniyorsa, benim eğitim seviyesi düşük halkım nasıl kanmasın masallara, Ülke batmakta uyutulan %50 iyi gittiğini sanmakta, hani derler ya: Güleriz ağlanacak halimize.

Batmakta olan bir cisim dibe vurmadan tekrar su yüzüne çıkmazmış, batıyor ülke şurada dibe ne kaldı ki?

Mediter