Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.04.15, 14:49   #12
Tanıdık
Uzman Üye

Tanıdık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 71
Ettiği Teşekkür: 4465
Aldığı Teşekkür: 7540
Rep Derecesi : Tanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Fuat Avni'nin Yeni İddası “Savcıdan Çıkan Kurşun Polisin…”

İnsanlıkarayan... Lisanına dikkat et... Seni son kez uyarıyorum... Daha ağır lisanı bende kullanırım aksi taktirde... Bana beylik laflar sökmez...

Aristo, temeli bilgi ve araştırmaya dayanan yorumun için özellikle teşekkür etmek istedim...

Olayın özü, yorumundan alıntıladığım, aşağıdaki satırlarda belirtilmiş, gerisi detaylar aslında...

"1950'li yıllarda ABD, Batı ülkelerinde NATO uzantısı Gladyo örgütleri kurmuş ve bu uzantı bir çok örgütlere sızdığı gibi sol örgütlere de sızmıştı. Gladyo hem Batı ülkelerinin orduları hem de istihbarat teşkilatlarıyla sıkı bir işbirliği içindeydi..."

Açıkçası salt sol örgütlerde değil, adamlar her oluşuma sızmışlar... Hafızam beni yanıltmıyorsa, bu yapılanma kapsamında 1956 yılında abd' ye giden on altı kişilik ilk subay kafilesinde merhum Alparslan Türkeş' te bulunmaktaydı...

Sonrasında ise Türkiye ' de C.K.M.P. (Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi) ni kurmuştu Türkeş... Bu oluşum sonraki yıllarda Milliyetçi Hareket Partisine dönüşmüştür... Ve kuruluş amacı Türkiye' ye komünizmin girmemesi... Kim tarafından kurduruldu? abd ve nato tarafından elbette...

Siyaseten ve iktisaden güçlü olmadığımız sürece birileri birilerini kullanmaya devam edecektir vesselam..

Tanıdık
Tanıdık isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti.