Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.04.15, 15:51   #1
Rapido
More Than A Game

Rapido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2014
Yaş: 22
Konular: 207
Mesajlar: 971
Ettiği Teşekkür: 2468
Aldığı Teşekkür: 4208
Rep Derecesi : Rapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura about
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Tarihteki En Kötü İnsanlar

Tarihteki En Kötü İnsanlarDelphine LaLaurie
LaLaurie, 1775-1842 yılları arasında New Orleans‘ta yaşamış, dönemin en zengin ve bir o kadar da sadist kadınlarından biriydi. 1834 senesinde evinde verdiği parti sırasında çıkan yangın, o güne kadar bilinmeyen yüzünün ortaya çıkmasına neden olacaktı. Yangın sırasında içeriye giren itfaiye ekipleri, sobaya zincirlenmiş durumda iki esir bulurlar. Aslında yangını da insanların dikkatini çekmek için zincirlenmiş iki kölenin çıkardığı anlaşılmıştır. Delphine LaLaurie’ un evinin tavan arasında onlarca insanı kendisine köle yaptığı, kelepçelerle duvarlara bağladığı ve insan aklının alamayacağı canilikle işkencelere maruz bıraktığı anlaşıldı.


Aralarından bazılarının tecavüze uğradığı, bazılarının tırnaklarının etlerinden ayrıldığı, bazılarınınsa dilim dilim doğrandığı görüldü. Hatta onları serbest bırakması için yalvaran kölelerin ağızlarını diktiği de görüldü.

Tüm bu vahşete rağmen LaLaurie, yaşamı boyunca asla yakalanamadı ve öldürdüğü 12 insan için mahkeme karşısına çıkarılamadı.
Josef MengeleLakapı 'Ölüm Meleği' olan Josef Mengele , Nazi Almaya'sının bir tıp doktorudur. Nazi toplama kampında yaptığı acı verici deneylerle bilinen Mengele, 2 milyon kişinin ölümünden sorumlu tutulmuştur.
7 şubat 1979 tarihinde Brezilya'da hayatını kaybetmiştir.
Ilse Koch

2. Dünya Savaşı’nda, Hitler’in emri üzerine kurulan ve en büyük toplama kamplarından biri olan “Buchenwald Toplama Kampı“ndaki mahkûmları sadistçe davranışları yüzünden “Bitch of Buchenwald“ (Buchenwald Kaltağı) lakabını almıştır. Kampta atıyla dolaşıp, rastgele seçtiği mahkûmları kırbaçlayan, dövmeli mahkûmları öldüren hatta dövmelerinin bulunduğu deriyi kesip koleksiyonuna katan, bazı dövmeli derilerden ise çanta, abajur, eldiven gibi eşyalar yapan insanlık tarihinin bugüne kadar gördüğü en sadist kadınlardan biriydi.

Kocası ve aynı zamanda Buchenwald Toplama Kampı’nın komutanı Karl Otto Koch, bir süre sonra SS fonlarını çaldığı gerekçesiyle idam edilmiş, Ilse Koch ise beraat etmiştir. Ancak savaşın ardından Amerikan askerleri tarafından tutuklanmış ve 1947′de ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştır.

1948′de ise cezasının hafifletilmesi için hapishane bekçilerinden biriyle ilişkiye girmiş ve hamile kalmıştır. Hamile kalması hafifletici sebep olarak görülmese de Amerikalı General Lucius Clay tarafından 2 yıl sonra serbest bırakılmıştır.

Ancak 1951′ de yeniden tutuklanmış ve tekrar müebbet hapis cezası almıştır. İlerleyen yıllarda affedilmesi için çaba harcasa da 1967′de hücresinde kendisini asarak intihar etmiştir.

Vlad Tepeş (Voyvoda)Kazıklı Voyvoda olarak bilinir. Ele geçirdiği insanları kazığa vurarak türlü işkencelerle Balkanlarda çok büyük kanlı izler bırakmıştır.

3.Vlad Osmanlı akıncıları tarafından başı kesilerek öldürülmüştür.

Shiro IshiiShiro Ishii, 2. Dünya Savaşı’ nda toplama kamplarında yapılan vahşetin ve Japonya’ya atılan atom bombasının gölgesinde kalmış, birçok kişinin hakkında fikir sahibi dahi olmadığı ancak 200 binden fazla kişinin ölümüne sebep olan 731. Birimin sorumlusudur.

Japon ordusundaki rütbesi korgeneral olan ve aynı zamanda uzmanlık alan mikrobiyoloji olan bir doktordur. Japon ordusunun, Çin’ in Mançurya şehrini işgal edip burada kurulan ve içinde çeşitli biyolojik araştırmaların yapıldığı “731. Birim”de, Rus ve Çinli insanların üzerinde akla hayale gelmeyecek deneyler yapılıyordur. Kamyonlarla gelen savaş esirlerinin bir daha dışarı çıktığı çevre köylerde yaşayanlar tarafından görülmemişti. Bu yüzden burada tam olarak neler olduğunu bilmeseler de oldukça korkuyorlardı.

731. Birim’ in kurulmasındaki temel amaç, biyolojik ve kimyasal silahların geliştirmesiydi. Bu sebeple biyolojik araştırmalarda da denek olarak kullanılan insan vücudu ile ilgili her türlü deney yapılmalıydı. Henüz diri olan insanların iç organlarını çıkartmak, damarlarına hayvan kanı enjekte etmek ya da çeşitli mesafelere konulan bombalarda insanları patlatmak yapılan vahşi deneylerden sadece birkaçı. Hatta tesiste üretilen ve üzerlerine çeşitli kimyasal zehirler bulaştırılan bit, pire gibi canlılar, yakın çevrede köylere uçaklarla bırakılıyor, insanlar üzerindeki etkisi gözlemleniyordu.

Tesisteki bu vahşet, atom bombasının atılmasına dek hızla sürdü. Sovyet askerlerinin, 731. Birim’in olduğu şehre doğru yaklaştığı bilgisini alan Japonya, tesisin ve çevre köylerde yaşayan tüm insanların imha edilmesi emrini verdi. Savaş sonrası kurulan mahkemede 731. Birim’in sorumluları kayda değer bir ceza almadı. Bu kararın, yargılanan kişilerin elde ettiği verileri ABD ve Rusya gibi, bu tip bilgilere ihtiyaç duyan müttefiklere vermesinden dolayı alındığı fikri yaygındır.

Tesisin sorumlusu olan Dr. Shir Ishii, 67 yaşında gırtlak kanserinden öldüğünde, yaptıkları için asla pişmanlık duymuyordu.


İdi Amin Dada


İdi Amin'in yönetimi sırasında politik baskı ve etnik ayrımcılığın yanı sıra insan hakları ihlalı yoğun şekilde gözlemdi 100.000 ile 500.000 insan İdi Amin döneminde öldürüldü.16 Ağustos 2003 tarihinde,Cidde'de hastanede öldü.


IV. İvan ( Korkunç İvan)Asıl adı olan İvan Vasiliyeviç’ ten çok herkes onu “Ivan the Terrible“, yani “Korkunç İvan” olarak tanır. 1530-1584 yılları arasında yaşamıştır ve Rusya’ nın ilk çarı olarak bilinir.


Henüz üç yaşında tahta çıkan, 17 yaşında taç giyen Korkunç İvan, bu lakabını kendisine karşı çıkan isyanları oldukça kanlı bir şekilde bastırmasından ve düşman askerlerine yaptığı işkenceler yüzünden almıştır. Gerçi sadece düşman askerline değil, kendi yakınında bulunan ve ihanetinden şüphelendiği herkese çeşitli işkenceler yapmıştır. Hatta öz oğlunu dahi boğarak öldürebilen bir insandır.
Rapido isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Rapido'in Mesajına Teşekkür Etti.