Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.04.15, 16:36   #2
Rapido
More Than A Game

Rapido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2014
Yaş: 22
Konular: 207
Mesajlar: 971
Ettiği Teşekkür: 2468
Aldığı Teşekkür: 4208
Rep Derecesi : Rapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura aboutRapido has a spectacular aura about
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Tarihteki En Kötü İnsanlar

Oliver Cromwell1599-1658 yılları arasında yaşamış İngiliz devlet adamıdır. Daha çok İngiltere’nin yönetim biçimini krallıktan cumhuriyete çevirmesi ile tanınır. 1640 yılında, daha sonradan İngiltere’ de hâkim olacak “demokratik” yönetiminin temellerinin atılacağı bir ayaklanma yaşanır. Bu ayaklamada Cromwell,Kral I. Charles‘ ı idam ettirir ve monarşik düzenin yerine cumhuriyet’ in gelmesini sağlar. Ancak yeni yönetim biçiminde kendisine sınırsız yetkiler vererek ülkeyi bir diktatör gibi yönetmeye başlar. Ancak yeni düzen Cromwell ölünceye dek ülkede hüküm sürer.

Cromwell’in ölümünden sonra ülke yönetimini ele geçiren oğlu Richard Cromwell, ülkeyi başarısız ve istikrarsız bir sürece soktuğundan, Oliver Cromwell’ ın idam ettirdiği Kral I. Charles’ ın oğlu II. Charles 1661 yılında tahta çıkar ve ülke yeniden krallıkla yönetilmeye başlar. Ancak yaşanan bunca olaydan sonra yeni kral II. Charles, artık parlamentoya fazla karışmaz ve kralın yetkileri azalır. Takip eden süreçte de İngiltere yeniden cumhuriyet biçimiyle yönetilmeye başlanır.

Oliver Cromwell’in neden bu listede olduğuna gelirsek. 1641 yılında İrlandalı Katolikler bir ayaklanma çıkararak Protestanları öldürerek ülke yönetimini ele geçirdiler. Oliver Cromwell ise, cumhuriyetin ilk yıllarında İrlanda ve İskoçya ile savaştı. Bu savaş sırasında İrlandalı Katoliklerle savaştı. Ve neredeyse ülke nüfusunun 3′ te 1′ini öldürdü ya da mallarını alıp sürgüne gönderdi. Hatta Drogheda ve Wexford şehirlerini savunan İrlandalı tüm askerlerin teslim olmasına karşın hepsini öldürttü. Bu savaş sırasında tahmini 200 bin sivil ve 50 bin İrlandalı asker, Cromwell’in emriyle öldürüldü.
NeronNeron'un kişiliği çok zulüm savurganlık ile alakalıdır. Gözünü kırpmadan karısını kardeşini ve annesini öldürmüştür. Romayı ve halkını yaktırarak tarihe büyük bir damga vurmuştur. Neron kendini hançerleyerek intihar etmiştir.
Jiang QingÖnceleri sadece küçük filmlerde rol alan bir oyuncu olan Jiang Qing, Çin’in Komünist diktatörü Mao Zedong‘la evlendiğinde hayatı farklı bir noktaya doğru sürüklendi. Zekice yaptığı hamlelerle ülkenin siyasi gidişatı hakkında söz sahibi olan Jiang Qing, 1966′ da yüz binlerce kişinin ölümüne neden olan “Kültür Devriminin” başlamasının itici gücü oldu. Bu devrim sırasında ekonomik faaliyetlere ara verildi ve sayısız tarihi yapı, antik kitap ve resim “Kızıl Muhafızlar” tarafından yakıldı.

Mao’nun ölümüne dek geçen 10 yılda, Kültür Devrimi'ne aykırı düşünen sayısız düşünürü esir kamplarına gönderdi. Çıkan ayaklanmalar sırasında, sadece 1966-1969 yılları arasında tahminen sayısı 500 bin ile 3 milyon arasında değişen insanı öldürttü ve 36 milyon insana da işkence yaptırdı.
Pol Pot1976-1979 yılları arasında Kamboçya’nın başbakanı olan ve aynı zamanda Kızıl Kmerler adlı örgütünün kurucusu. 1963′de kurduğu Kızıl Kmerler örgütüyle ormanlık alanda, hükûmete karşı gerilla harekâtını başlatan ve 1975′de ülke yönetimini eline aldıktan sonra halkı pirinç tarlalarında çalışmaya zorlayıp, sırf okuma yazma biliyor diye “burjuva” olduğuna kanaat getirdiği insanları ya öldürmüş ya da tarlalara göndermiştir.

İnsanları öldürürken askeri mühimmat harcanmasın diye bıçak, çekiç ya da sopa kullanılması talimatını vermiştir. Kayıtlara göre kendi halkından olan 2 milyona yakın insana soykırım uygulayan komünizm yanlısı bir diktatördü. Ayrıca ülkesindeki okulları, hastaneleri ve ibadethaneleri yıktırmıştır.

1979′da Vietnam’ın desteklediği Hun Sen Harekâtı'yla başkentten uzaklaştırılmasına rağmen Çin ve Tayland sınırındaki ormanlık alanda harekatını yönetmeye devam etmiştir. 1998′de ise kalp krizinden ölmüştür.
Mao ZedongÇ
in Halk Cumhuriyetini yönetmiş diktatördür. Diktatörlük mücadelesi sırasında 40,000,000 fazla insanın ölümüne sebep olmuştur...
Mao 9 eylül 1976'da parkinson hastalığında ölmüştür..Heinrich Himmler

Hitler’in 1923′deki darbe girişiminde yer alan, Hitler tarafından SS birliklerinin başına getirilen ve Hitler’e olan sadakatinden ötürü ilerleyen süreçte Gestapo ve toplama kampları da dâhil olmak üzere ülkedeki tüm kurumlarda yetkisi olan; Hitler’den sonra 2. adamdı. Aryan ırkından olmayanların kurşuna dizilerek öldürüldüğü dönemlerde, kitleleri daha çabuk ve az maliyetli olarak yok edeceğini düşündüğü gaz odalarının kurulması fikrini ilk olarak öneren kişiydi. Öldürülen kişiler için de toplu mezar kazılmasının yerine özel fırınlarda yakılması ve küllerinin ormana dökülmesini önermiştir.

1944′un son aylarında işler gittikçe kötüye giderken, Batı'da barışı sağlamak için İsveç üzerinden müttefiklerle anlaşma arayışlarına girdi. Hitler’in bu planını öğrenmesiyle vatan haini ilan edildi ve tüm yetkileri elinden alındı. Nazi Almanya’sının çöküşünün ardından sığınmaya çalıştığı müttefik ülkelerin hiçbiri tarafından da kabul görmeyince kimliğini gizleyerek yeniden Münih’e dönmeye çalıştı ancak İngilizler tarafından yakalandı. Birçok SS askeri gibi ağzının içinde bulunan siyanür kapsülünü ısırarak intihar etti.

Josef Stalin
1922'den, 1953 yılına kadar Sovyetler Birliği Merkez Komitesi Komünist Partisi Genel Sekreteri görevinde bulundu ve Lenin’in ölümünün ardından da Sovyetler Birliği lideri oldu. Büyük Temizlik adını verdiği harekâtla, kendisine muhalefet olan - kendi partisinin üyeleri de dâhil- herkesi idam ettirecek, tahmini 400-500 bin kişinin ölümüne sebep olacak derecede paranoyak ve psikopat bir liderdi.

Döneminde uygulamak istediği ekonomik ve sosyal politikalar yüzünden, 1932-1933 yılları arasında, şimdiki Ukrayna ve Rusya’ nın Kuban bölgesinde yaratılan suni kıtlık yüzünden 5-10 milyon arasında insanın ölümüne doğrudan sebep olmuştur.

2. Dünya Savaşı sırasında önce Hitler’le “Saldırmazlık Anlaşması”nı imzaladı. Böylece hızla ilerleyen Alman güçlerine ve faşizm yanlısı diye nitelendirdiği ülkelere karşı vakit kazandı. Baltık Ülkeleri ve Polonya’yı tampon bölge olarak düşündü. Eğer Hitler imzalanan anlaşmaya sadık kalsaydı, hem Almanya ile arasında bir sınır, hem de Batı ile arasında bir duvar oluşturacaktı. Ancak işler beklediği gibi gitmedi ve Alman güçleri 1941′ de Sovyetler'e saldırdı. Buna karşılık olarak Stalin de müttefik güçlerinin yanında yer alarak karşı bir hamle yaptı. Hatta Berlin’in kontrolünü ilk ele geçiren kuvvetlerin Sovyetler Birliği olmasından ötürü, Dünya’da da popülaritesi bir anda arttı. Tabii ki bunların bedeli olarak da, 2.Dünya Savaşı’nda en ağır hasarı veren ülke oldu. Tahminen 24 milyon insan bu savaşlar sırasında öldü.
Adolf Hitler
Hitler hakkında zaten az çok herkes fikir sahibidir. Bu yüzden hayatı hakkında pek detaya inmeyeceğiz. Genel olarak neden bu listede olduğundan bahsedersek; 1934 yılından ölümüne kadar Almanya’ nın führeri olan Hitler, kesinlikle tarihin akışını değiştiren ve 2. Dünya Savaşı‘nın sonucu olarak 60 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan, acımasız bir diktatördü. Bin yıl sürecek bir imparatorluğun hayalini kurdu ancak bu hayalin peşinden giderek tarihe kara bir leke sürdü.

Alman ırkını en üstün ırk olarak görüyordu ve ülkedeki tüm sorunların sebebi olarak gördüğü Yahudilerin yok edilmesi gerektiğini savundu. Almanya ve diğer işgal edilen ülkelerde kurulan toplama kamplarında yaklaşık 6 milyon Yahudi’yi öldürdü. Hatta devlete yük olarak gördüğü zihinsel engelli hastaların da zehirlenmesi emrini verdi.

Müttefik güçlerin Berlin’i işgal etmesiyle kesinleşen mağlubiyeti yüzünden, yakın çevresiyle saklandığı sığınağında 30 Nisan 1945′de intihar etti. Talimatı üzerine cesedi yakılarak imha edildi.
__________________
Rapido isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Rapido'in Mesajına Teşekkür Etti.