Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.04.15, 20:56   #4
CadII
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 229
Ettiği Teşekkür: 18504
Aldığı Teşekkür: 27288
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Kadınlar ve Yöneticilik

Ülkemde son on iki yılda kadın cinayetlerinin % 1400 artmış olduğunu eklemek de bana düştü. İmamın gazını çıkardığı yerde cemaatin ne yaptığı malum. Bizde memleketin başında olan imamlar, her fırsatta kadına insan olarak değil de, cinsiyet farkı açısından yaklaştığı için durumun bu noktalara gelmesi son derece doğal.

Zordur kadının işi. Hem de yaşı ne olursa olsun, eğitim düzeyi ne olursa olsun, yaşadığı yer ne olursa olsun...

Erkek doğduğu andan itibaren her konuda yüreklendirilirken, kız çocukları "sen kızsın otur oturduğun yerde" mantığıyla büyütülür. Ben uzunca yazmıştım bu konuda bir konu başlığı altında da forumda bile kan çıkacaktı.

Kim ne derse desin, kadın güçlüdür ve her zorluğun üstesinden gelir. İşine gelmeyenler istese de istemese de...

DipNot: Bu aralar basında, yapılan bir araştırmada, kadına şiddetin en çok İzmir' de uygulandığı sonucuna ulaşılmış. Bu aptal sonuca ulaşanlar, araştırma yapmayı hangi aptal okulda öğrendiler bilmem ama, kendisine uygulanan şiddete itiraz etme gücü ve cesaretini gösterip, ilgili mercilere konuyu şikayet eden ve kayıtlara geçen kadın sayısının araştırmalara yansıyacağını hesap etmemişler. Başka bölgelerde oturup, her gün dayak yiyip kaderine razı olan kadınları göz ardı etmişler. Kınıyorum...

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.