Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.04.15, 10:39   #1
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,534
Ettiği Teşekkür: 29740
Aldığı Teşekkür: 33100
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart "Oğlum Çok İyi İnsandı, Bu Muameleyi Haketmedi"

Yalova’da yaşamını yitiren öğretmen Halil Serkan Öz’ün Babası İleri Haber’e Konuştu. Baba Öz "Oğlum kalp hastası değildi. Olan oğluma oldu" dedi.27 Mart günü Yalova Fen Lisesi’ni ziyaret eden Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun sakal bıraktığı ve kot pantolon giyip kravat takmadığı gerekçesiyle önce “Bu saç sakal ne? Sen ne biçim öğretmensin? İnsanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler” sözleriyle öğrencilerin önünde hakaret ettiği, daha sonra da öğretmenler odasında “Yönetmeliği bilerek eylem yapıyorsanız anarşistsiniz” diyerek hakaret ettiği matematik öğretmeni Halil Serkan Öz, kendisi için düzenlenen yürüyüşte kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti.

‘OĞLUM KALP HASTASI DEĞİLDİ’

İleri Haber’e konuşan Halil Serkan Öz’ün babası Kemal Öz oğlunun kalp hastası olmadığını, yaşadığı ağır hakaretten etkilendiğini, olanın oğluna olduğunu söyledi. Acılı baba, “Karşımızda bir öğretmene dilenci diyebilen bir vali var” dedi.

Baba Öz “Vali, konumuna dayanarak oğluma hakaret etti. Oğlum yüksek lisans yapmış, TÜBİTAK’a projeler üretmiş, çok okuyan, araştıran bir öğretmendi. Oysa karşısında yalnızca lisans mezunu olup siyasi olarak atanan bir vali var ve kravat takmadığı için- ki yönetmelikte de belirtildiği üzere kravat takma zorunluluğu bulunmamakta- oğluma öğrencilerin yanında ‘Bu kılık ne, sen nasıl bir öğretmensin, dilencilere benziyorsun’ diyerek hakaret ediyor. Oğlum çok iyi bir insandı, bu muameleyi hak etmemişti. İşinde gücünde, iyi bir öğretmendi” ifadelerini kullandı.

‘HAYATA İNSANCIL BAKIYORUZ’

Valiye dava açacak mısınız sorumuza “Valinin de çocukları var, biz hayata böyle insancıl bakıyoruz” diye yanıt veren baba, Halil Serkan Öz’ün öğretmen arkadaşlarının kendisine, siz dava açmayacaksanız biz dava açacağız dediklerini aktardı.

Baba Öz, valinin Serkan Öz’ün kalp hastası olduğunu bilseydim konuşmazdım dediğini öğrendiklerini ancak oğlunun kalp hastası olmadığını, böyle bir açıklamanın, böyle bir mantalitenin kabul edilemez olduğunu da sözlerine ekledi.

'6 NİSAN’DA DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLAYACAKTIK'

Baba Kemal Öz ,“Oğlumun 6 Nisan’da doğum gününü kutlayacaktık. Hazırlıklar yapıyorduk. Yarım kaldı. Çok acılıyım; bu, çok büyük bir acı” dedi.

Ezgi Tanrıkulu - İleri Haber
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.