Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.04.15, 13:15   #1
Rosebud
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 569
Mesajlar: 3,908
Ettiği Teşekkür: 11901
Aldığı Teşekkür: 13710
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Eglenceli
Standart 10 Yaşında Çocuklara Skandal Kitap!

SERBAY MANSUROĞLU / BİRGÜN - Gaziosmanpaşada ortaokullara dağıtılan dini kitapta, haklı yere insan öldürülebilir mesajı verildi. Eğitim Sen, IŞİD zihniyeti okullarda" dedi.
Gaziosmapaşa Belediyesi, Gaziosmapaşa Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte kitap okuma kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında Müftülüğün Prof. Dr. Mustafa Çağrıcıya hazırlattığı Sorulu Cevaplı Temel Dini Bilgiler kitabını belediye ilçedeki okullara kültür armağanı olarak dağıttı. Kitabın Talim ve Terbiye Kurulunun onayı olmadan dağıtıldığını belirten bazı öğretmenler kitabı kendileri inceledi. Kitabın 55. Sayfasında yer alan 26. maddede İslam dininde önemli görülen bazı yasakları söyleyiniz ifadesinin altında 7 yasağa yer verildi. 3. sırada yasaklanan, Haksız yere insan öldürmek ilkesi haklı yere insan öldürmenin yolunu açıyor gerekçesiyle öğretmenlerin tepkisine yol açtı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta okulları gezerek kitaptan bütün öğrencilerin sınava tabii tutulacağını, dereceye girenlere çeşitli ödüller verileceğini kaydetti.
IŞİDin karşısındayız
Eğitim Sen 4 Nolu Şube Sekreteri Özcan Günay, Kitabı incelediğimizde 55. sayfada haksız yere insan öldürmenin yasak olduğu belirtiliyor. Ancak haklı yere insan öldürmekte sıkıntı görülmüyor. Bu öğretiye göre çocuklar gelecekte olumsuz bir durumla karşılaştıklarında kendilerini haklı görmeleri üzerine çözümü öldürmekte bulabilirler. Daha kötüsü bugün IŞİD terör örgütü benzer bir şekilde Cihad adına kendini haklı görerek binlerce insanın kafasını kesti ve kesmeye devam ediyor. Bu çocukları IŞİD zihniyetine teslim etmemek için bu tür girişimlerin karşısında olacağız ifadelerini kullandı.


KAYNAK
__________________
Rosebud Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.