Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.04.15, 18:11   #42
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Forum Gerçek 2015 Genel Seçim Anketi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Almora Mesajı göster
Ankette oyumu Vatan Partisi'ne kullandım. Dersimli Kemal'in Yeni CHP'sine oy vermem söz konusu bile olamaz. PKK'nın avukatı Sezgin Tanrıkulu'nun parti yönetiminde olduğu ve seçilebilcek sıradan aday olduğu Yeni CHP'ye oy vermem söz konusu bile olmaz. Atatürk'e "Kefere Kemal" diyen Mehmet Bekaroğlu'nun yönetiminde bulunduğu Yeni CHP'ye oy vermem söz konusu bile olmaz.

İnsan bu kadar kötünün bir araya geldiği partiye oy verir mi? Ben neden kötünün iyisine oy vermek zorundayım? Konudaki mesajlarının çoğunu okudum. Bir çok kişi kötünün iyisi olduğunu düşündüğü için CHP'ye oy vermek istiyor. Maalesef siz oy verdikçe tepedekiler şımarıyor. Kendilerini başarılı sayıyorlar. Dersimli Kemal oturduğu koltuktan kalkmak istemiyor.

Deniz Baykal genel başkan iken "Gitse de CHP bir nefes alsa." diyordum. Şimdi ise o günleri mumla arıyorum. "Yeni, yeni..." diye diye partide Atatürk'ün izlerini yok ediyorlar.

Cumhurbaşkanlığı seçimi Dersimli Kemal'den kurtulmak için büyük bir fırsattı ama maalesef bu fırsat da harcandı. Eğer Toplu bir şekilde geçersi oy kullanılsaydı yada sandık boykot edilseydi. Şimdi Dersimli Kemal CHP koltuğunda oturuyor olmazdı.

Şu anda aklımdaki tek parti Vatan Partisi... Listeler açıklanana kadar MHP de aklımdaki parti idi ama listeleri görünce hayal kırıklığına uğradım. Ekmelettin İhsanoğlu İstanbul 2. Bölge 1. sıradan aday olmuş. Ekmelettin İhsanoğlu mitinglerde Özal'ı ve Menderes'i övdü. Kendisi Atatürk'ü sevmeyen bir insan... Atatürk'ü sevmeyenlerin içinde bulunduğu bir partiye oy veremem.

Merhaba arkadaşım,
CHP ve Kılıçdaroğlu hakkındaki eleştirinde yerden göğe haklısın, aynı kaygıları ve ikilemi ben ve bir çok Atatürkçü de yaşıyor.
Fakatttttt,
AKP Hükümeti ve Tayyip Erdoğan öylesine büyük tehlike ki,
öncelikle AKP'yi iktidardan düşürmek,
TSK , Emniyet, Yargı üzerindeki baskısına son vermek ve yargıyı tekrar bağımsız hale getirerek, bütün yaptıkları için hesap verdirmek gerek.

Eğer yüce yargıda pislikler apaçık ortaya dökülürse ancak o zaman AKP'nin (Tayyip Erdoğan'ın) çıplak olduğu görülür ve Türkiye ve Türk halkı için o zaman tehlike olmaktan çıkar.
Yoksa CHP dışında başka (küçük partilere verilecek) her oy AKP'ye verilen oy olacaktır.
AKP'nin iktidarına bir 5-10 yıl daha devam etmesi de bu vatanın sonu olur.
Hiç bir Atatürkçü'nün bu hatayı yapmasını istemem . Emine Tarhan hanımın ve VATAN partisi üyelerinin de oy böleceklerini düşünerek seçime ya CHP ile birlikte gireceğini veya hiç girmeyeceğini düşünüyorum.
Ancak başımızdaki AKP tehlikesi atlatılır, işte o zaman CHP veya Kılıçdaroğlu tayfası hesaba çekilir.
Yoksa oy Haziran seçimlerinde oy bölmek çok büyük gaflet olur, AKP'nin de beklediği budur.

Gönlüm VATAN PARTİSİ'nden yana olsa da(içime sinmese de)
AKP'nin defterini dürebilmek adına OYUM (Oylar) CHP'ye diyorum.
Bazılarımız,
AKP iktidardan düşse bile, CHP veya MHP tarafından hesap sorulmayacağını sanabilir. Onlar hesap sormasa bile AKP'nin canlarını yaktığı binlerce vatanseverin (adil yargıda) hesap sorması yeter.