Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.04.15, 00:30   #51
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 989
Ettiği Teşekkür: 46045
Aldığı Teşekkür: 39618
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Forum Gerçek 2015 Genel Seçim Anketi

Durum basit bir durum değil.

@Dilaver ' in seçsis ve seçimleri düzenleyen bilgisayar programı hakkında yazdıkları da gerçek. Ben belediye seçimlerinde CHP Ankara ve İstanbul' da önde giderken elektirklerin nasıl kesildiğini ve elektrikler geldiğinde AKP' nin nasıl bir anda öne geçmiş olduğunu ve giderek oy artırdığını TV karşısında izledim ki sizlerin de birçoğu izlemiş olmalı...

Ben bizde kullanılan bu dışarıdan manipülasyona açık bilgisayar programının bizden başka hiç bir ülkede kullanılmadığını da okumuştum. Ve ayrıca şu son 12 yılda tek bir hilesiz seçim yapıldığına inanmıyorum. Hatta AKP' nin hiç bir dönemde % 40' ı geçmiş olduğuna da inanmıyorum.

Ancak Anadolu Partisi, HEPAR, VP falan gibi partiler barajı aşamayacağı gibi bölünen oylar kesinlikle ve kaçınılmaz olarak AKP' nin hanesine yazılacaktır. AKP' den nefret edip seçim boykot edecekleri ya da boş oy verecekleri de kınıyorum.

MHP? Ecevit başbakanlığındaki hükümeti AKP' nin iktidara geleceğini bile bile yıkıp, ülkeyi 2002' de erken seçime götüren AKP krikosu MHP' ye oy verenleri de kınıyorum. Bu parti hükümette yer alıyor, başkanları da Başbakan yardımcısı iken içinde bulundukları hükümeti AKP hesabına yıkmış ve kendisi 2002' de Meclis' e bile girememiş bir partidir. Meclis oturumlarına katılarak Abdullah Gül' ü CB yapan ve üniversitelerin (YÖK), yargının, polisin ve tüm devlet kurumlarının AKP' nin eline geçmesini sağlayan bir ihanet şebekesidir MHP!

CHP' de düzgün bir parti değil... Ancak bir kere bile Bahçeli kadar Kabe şaşırıp ''başbakanımız Sn. Tayyip Erdoğan' a bir şey olursa ülke kaosa girer, bu yüzden başbakanımızın sağlığına duacıyız'' diyebilecek bir gaflette bulunmadılar.

MHP barajı kıl payı geçmelidir ki, fazla güçlenip muhtemel bir CHP/MHP koalisyonunda aynı Ecevit' e yaptıkları gibi Pentagon' dan emir gelince o koalisyonu da yıkıp yeniden ülkeyi kolayca AKP' nin eline veremesinler.

Bu rezil 12 yılın asıl mimarı içinde yer aldıkları Ecevit hükümetini, seçimleri AKP' nin kazanacağını bile bile yıkan ve ardından da Gül' ü Çankaya' ya çıkaran MHP' dir.