Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.04.15, 01:28   #5
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39534
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Seçime Doğru-3 (MHP'nin Açmazı Milliyetçilik - Ümmetçilik)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Boray Mesajı göster
Şimdi objektif bakmaya çalışıyorum. Mhp'liler ne kadar Abd güdümüne girdiyse bir sürü uç sol örgüt de Rusya'dan destek gördü ve yardım aldı. Aslında bu bizim savaşımız değildi ama biz kardeş kavgasına tutuştuk, öldük, öldürüldük. Günümüzde ise yeniden bir araya geliyoruz.

Aristo'ya Mhp seçmeniyle ilgili dediği yeşil nesil projesine katılıyorum. Ancak genç nesil artık böyle değil. Yeni nesilin cidden daha milliyetçi bir damarının olduğuna inanıyorum. Çünkü günümüzde din elden gidiyor mantığından ziyade vatan bölünüyor mantığıyla yaklaşıyorlar olaylara.
Evet; bazı sol organizasyonlar direk zamanın Sovyetler Birliği ile ilişki içindeydi ancak bu kesim solda etkin değildi. Mesela o zamanın TİP, TSİP, TKP gibi partileri...

Etkin olan sol ise, Sovyetler Birliği' ni tam bir sosyalist ülke olarak görmezdi... Ha bir de Çin yanlıları vardı ki, en uç kesimi Doğu Perinçek' in liderliği altındaydı.

Elbette ABD nasıl ''Türkiye' de milliyetçiler olacaksa ABD kontrolünde olmalılar'' diye düşündüyse, solda da ''madem komünistler var, biz de bu örgütlere sızmalıyız'' diye düşündü... Dinci örgütler ise tamamen ABD kontrolündedir...

Neyse... Sol' a gelince...

Bir sol örgütün liderlerinden biri mesela... Hatta isim de vereyim: Dev-Yol liderlerinden Taner Akçam.

1979' da yakalandı ve her nasılsa hapisten kaçtı. Almanya' ya gtti ve Cunta koşullarında Dev-Yol' u bölmeye çalıştı. Arkasından her nasılsa ABD' ye gitti ha! Halbuki ABD, bu tip insanlara asla vize vermez. Bu Adam ABD' de bir de profesör oldu ve ermeni davasının en ateşli savunucularından biri oldu çıktı...

Keza Dev-Sol liderlerinden Dursun Karataş. O da kaçmanın imkansız olduğu bir hapishaneden kaçtı ve her nasılsa Almanya' da ortaya çıktı. Dev-Sol'u parça parça edip, örgüt içi çatışmalarda en tutarlı militanları yok etti... Ve işte karşımızda Yeni DHKP/C.

ABD eski Ortadoğu İstasyon şefi açıkça söylemişti: ''Bz Türkiye' de her yerde varız'' diye...