Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.04.15, 03:05   #58
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2602
Ettiği Teşekkür: 161511
Aldığı Teşekkür: 177609
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Forum Gerçek 2015 Genel Seçim Anketi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cliff Durden Mesajı göster

Eğitim seviyesi yükseldikçe, seçimlerde kullanılan oy oranı komple düşer.

Yanlış.. Hem de çok yanlış.

Seçimlerde oy kullanmayanları şöyle tanımlayabilirim. Kimse alınıp gücenmesin, kelimelerimi didiklemesin, olumlu düşünülürse memnun olurum.
  • Hiçbir şeyden haberi olmayanlar.
  • Bir eli yağda, bir eli balda olanlar.
  • Ülkenin gidaşatının umurunda olmayanlar.
  • Kendini herkesten çok şey bildiğini sanıp, üstün görenler
Siz hiç akp lilerden oy kullanmayan gördünüz mü? Kucağına aldıkları, nenelerini, dedelerine bile oy kullanmaya binbir zahmetle götürüyorlar.

Eğitim meselesine girmiyorum. Kendim ve yakın çevremden örnek vermem gerekecek, o da çok özele girer, kendini ve çevresini meth ediyor diye algı da olabilir.

Neyse..

Son seçim haritasını herkes bilir. Kitap satışıyla bile aynı oran nerdeyse..

* * *

Senin dediğin doğruysa şayet, (ki değil ispatlarım) : Çok bilenleri, az bilenler yönetiyor.. Bu da demek oluyor ki, çok eğitimliler, az eğitimliler tarafından yönetiliyor.. Bu daha vahim..

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.