Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.04.15, 03:26   #62
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46007
Aldığı Teşekkür: 39571
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Forum Gerçek 2015 Genel Seçim Anketi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Cliff Durden Mesajı göster
Real;

Foruma bakamadım bir süre maalesef, ama benim yorumum sadece anketin sonucuna göreydi

Real;

Eğitim seviyesi yükseldikçe AKP'nin oyları düşer savı doğru ama eksik bir sav.

Tamamı ise şudur;

Eğitim seviyesi yükseldikçe, seçimlerde kullanılan oy oranı komple düşer.

Ha komple düşerse pek sorun yok; bu durum siyasi ve milli krize götürür ve devrim tetikleyici bir durum yaratır ama ya eğitimlilerin oy oranı düşerken, eğitimsizlerin oy oranı yükseliyorsa? İşte bu durum kendini eğitimli görenlerin kaldırabileceği ve kabul edebileceği bir durum değildir.

Yani...

Eğitimsizler beleş otobüslerle ve ödüllendirilerek AKP' ye oy vermeye götürülüyor...

Bizim güya eğitimli Muhittin Tintin,Temmuz sıcağında Bodrum' da bir plajda şezlonga uzanmış bir yandan birasını yudumluyor, bir yandan Freud okuyor... Eğitimli ya...

7 + 7 = 14 saat gidip gelip veya ikametini yazlığına aldırmak için sıra bekleyip eziyet mi çeksin bay entel? Eğitimli insan bu zahmete oy için katlanır mı plajda Freud okumak varken?

Bu mu eğitimli olmak?