Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.04.15, 14:43   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Yargılanmak İçin İşlenen Suçlar

Yargılanmak İçin İşlenen Suçlar
Hatalarını kabul edenler hatalarını anlamış, pişman olmuş, bir daha aynı hatayı yapmamaya karar vermiş kimselerdir.
Fakat suçlarını tevile (bahane ve mazeretle saptırmaya) ve savunmaya kalkışanlar aynı yolda devam edeceklerdir demektir.
Mustafa Kemal Atatürk

Şair diyor ki; daim kabahat ve suç işleme meylinden vazgeçmeyenler için: "Nas ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir."

Yüksek malumlarınız... Anayasa; C. başkanları için sorumsuzdur, yargılanmaları devlete ihaneti saptanır belgelenirse ancak ihanet suçundan yargılanır diyor. Eee şimdi bir C.Başkanı kalkacak devleti, kadrolarını, Vali ve Kaymakam'ları ve hatta son zamanda devlet kesesinden kaçak kara sarayda ağırladığı Muhtarları militan gibi kullanacak aidiyeti olduğu partinin İl, İlçe , Kasaba, Köy, Mahalle'nin parti temsilcisi gibi kullanacak, meydanlardan ve ekranlardan Anayasal suç işleyecek, namus ve şerefi üzerine ettiği yemini unutacak, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olduğunu unutacak, adında Adalet olan ama içinde ve zihniyetinde Adalet olmayan bir partinin propagandistliğini yapacak ve yargılanmayacak ne ala memleket!

Bir çok kurum kişi, aydın, yazar çizer ve yurtsever uyarıyor, tekdir ediyor, taltif etmiyor, tarizde bulunuyor yapma etme diyor ama hazret bildiğinden bir parmak geri kalmıyor... E bu durumda olana yapılacak şey şair'in dediği gibi; "Nas ile uslanmayanı etmeli tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir" Valla Halk vatandaş çok tekdir etti uslanmadı, şimdi hakkı olana katlanacaktır.

Kim demiş C. Başkanları sadece ihanet suçundan yargılanır diye?
Aşağıda işlenen suçları kim işledi acaba? Şu suçlara bakınız lütfen!

1) Anayasa’nın temel ve değiştirilemez ilkesi olan, demokratik, laik, hukuk devleti ilkesini ihlal etmek, düşünce, ifade, basın-yayın ve örgütlenme özgürlüğünü, laikliği ve yasama, yürütme, yargı arasındaki güçler ayrılığı ilkesini ortadan kaldırmak, Anayasal rejime karşı sivil darbe yapmak.

2) Cumhurbaşkanı olduğu dönemde, Anayasa’nın Cumhurbaşkanı’na verdiği yetkileri aşmak, Cumhurbaşkanı olarak, Başbakan yetkilerini kullanmak ve Anayasa’yı ihlal etmek.

3) “Ergenekon”, “Balyoz”, “Casusluk” ve “odaTV” gibi sahte yargı süreçlerinin oluşturulmasına ve yüzlerce gazeteci, yazar, siyasetçi, akademisyen ve askerin haksız yere yıllarca hapis yatmasına neden olmak, bu konuda Fethullah Gülen güdümündeki çetelerle işbirliği yapmak.

4) “Gezi” olayları sırasında, Anayasa’daki gösteri ve protesto eylemi yapma hakkını kullanan halka yönelik polis terörü uygulanmasını desteklemek ve polis şiddeti uygulanması için talimat vermek, 8 kişinin ölümüne, binlerce vatandaşın yaralanmasına neden olmak.

5) Suriye’deki rejimi devirmek için, Suriye’deki yasa dışı dinci terör örgütlerine destek vermek, onlara yardım ve yataklık etmek, Suriye içinde yüz binlerce kişinin ölümüne neden olmak.

6) Terör örgütü PKK ile, PKK silah bırakmadan önce, gizli müzakereler ve pazarlıklar yapmak, terör örgütü PKK’ya meşru statü kazandırmak, PKK ile işbirliği yapmak.

7) Yüzlerce milyon TL tutarında yolsuzluk ve usulsüzlük gerçekleştirmek, usule aykırı biçimde ikamet ettiği yerde büyük miktarlarda nakit para bulundurmak, söz konusu iddiaları yargıya taşımak yerine, üzerini kapatıp örtbas etmek ve bu doğrultuda talimat vermek.

8) Kabinedeki dört bakanın, yakınlarının ve bürokratların karıştığı yüzlerce milyon TL’lik yolsuzluk iddialarını yargıya taşımak yerine, üzerini kapatıp örtbas etmek ve bu doğrultuda talimat vermek.

9) Başta inşaat sektörü olmak üzere, birçok sektörde, ihalelere usule aykırı biçimde müdahale etmek, ihalelerin tarafsız ve nesnel ölçütlere göre değil, AKP’ye yakın olmak veya olmamak, AKP’nin güdümündeki kurum ve kuruluşlara mali destek vermek veya vermemek ölçütüne göre verilmesini sağlamak, ihalelerde usulsüzlük ve yolsuzluk gerçekleştirmek ve bu iddiaları örtbas etmek.

Bu 9 madde halinde sıralanmış olan suç belgeleri eğer varsa bir Cumhuriyet Sav'cı sının tezi olmalıdır. Eger varsa Türk milleti adına yargılama yapan bir Mahkeme! Bu tezlere göre karar vermelidir.
Bu gün için mümkün görünmüyor 7 Hazirana 2 ay kaldı ve hala zaman var, Atatürk'de birleşecek partiler seçim ittifakı yapmassa hazreti zat-ı şahaneleri imam Tayyip Erdoğan ne kaçak kara saraydan edilir, ne de bir Mahkemeye sevki yapılır. Mutlaka Akp'nin iktidardan edilerek devlet kadroları ellerinden alınması gerekiyor ki; Türkiye'ye zarar verenler yargılanabilsin!

10.04.2015 - Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.