Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.04.15, 01:08   #97
Dilem
» Angel Fall «

Dilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 30
Ettiği Teşekkür: 10150
Aldığı Teşekkür: 9692
Rep Derecesi : Dilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Forum Gerçek 2015 Genel Seçim Anketi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
@Dilem

Evet, yaşamadığım için nasıl bir his bilemem. Yaşarsam büyük ihtimalle mantığımdan önce duygusal davranıp düşüncelerime küfür edebilirim. Ama unutmamak gerek duygusallık gelip geçicidir. Mutlak insan bu süreçte mantıksal düşüncesinede sarılacaktır. Bende böyle yapardım.

Örnek ülke? Türkiye için mi? şu durumda şu şartlarda ve şu gerizekalı halkla hiçbirşey yapılamaz. Öncelikle halkı bilinçlendirmek gerek. Bunun için eğitim, sağlık, ve bilim altyapılarının bir bir kurulması, din etkinliğinin azaltılması (Diyanetin kapatılması, eğitim müfredatında din kültürü derslerin kaldırılması) Milliyetçi düşüncenin şeffaflaşması, aşırı milliyetçiliğin tasfiye edilmesi, Medya'nın elden geçirilmesi, bunun gibi bir sürü adım gerekir.

Eğer bu söylediklerim gerçekleşirseki bunlar için en az 50-100 yıl gereklidir ki buda imkansız... Bu yüzden Türkiye hiçbir zaman örnek bir ülke yada ortadoğuda parlayan bir yıldız olamayacak.

Evet güzel bir söz var.

Masalın bittiği yerde HAYAT başlar.
Duygusallığın bittiği yerde MANTIK başlar.

Güzel temennilerin var. Eğitim, sağlık, bilim daha iyi seviyelere gelsin vs. vs. vs. hepimizin ortak temennileri...

''''Eğer bu söylediklerim gerçekleşirseki bunlar için en az 50-100 yıl gereklidir ki buda imkansız... Bu yüzden Türkiye hiçbir zaman örnek bir ülke yada ortadoğuda parlayan bir yıldız olamayacak.''''

Atatürk ve atalarımız boş yere uğraşmış kanları boşa akmış...
Şehitlerimiz boşuna ölmüş. Türkiye olmasa da olur. Hemen isteyen ülkeler gelsin resmi olarak verelim ülkeyi. Çünkü biz serserigezginin istediği gibi parlayan bir ülke değiliz.

Bu kadar basit değil mi?

Şehitlerimizin kemikleri sızlıyor sen TÜRKMÜSÜN ?
Kimsin sen ?
Eminmisin bu ülke vatandaşı olduğuna bu kadar basitmi herşey senin için.

Sen ütopik bir dünya istiyorsun.
Fantastik roman çok okuyorsun galiba.

akpliyi bile anlıyorum ama seni anlamıyorum.
geri zekalı dediğin kişiler bile senden daha çok bu ülkeyi seviyor.

Ülkem diye savunamadığın bir ülke için daha fazla yorulma bence...

NOT: Konuya son cevabım. Benim için tartışma bitmiştir.

Regretsmistakes they’re memories made.
Dilem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Dilem'in Mesajına Teşekkür Etti.