Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.04.15, 02:16   #100
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1429
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32394
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Forum Gerçek 2015 Genel Seçim Anketi

@Dilem

Geçmiştekiler eğer ülkenin bu duruma geleceğini bilseydi zaten savaşmazlardı..

Benim Türklük tanımım çok farklı ben milliyetçi değilim. Kendimi bir Türk olarak adledebilirim. Çünkü Türkçe konuşuyorum ve Türk kültürüne göre yetişmiş bir insanım. Başka milletleri yada başka ırkları aşağılamam. Yada onlar üzerinden saçma sapan hak talepleri iddiasında bile bulunmam. Kendi atalarımı hatalarıyla iyilikleriyle kabul ederim. Şehitler ölmez vatan bölünmez kafasında hiç olmadım yada "hıaağ Türklük ne kadar süper lan" kafasında da olmadım.

İçimizde bulunduğumuz bu durumu kabul etmemeni normal görüyorum. Senin bakış açından düşününce anlayabiliyorum bu yüzden saygılıyım.

@ReaL

Şaşırmaman gerekir aslında, eğer ne olursa olsun akp diyenler bugün çoğunluksa bu 90 yıllık cumhuriyet tarihindeki uygulanan eğitim politikaların birer sonucudur. Bugün çürükler varsa bunlar 12 yılda oluşmadı. Bunuda unutmamak lazım.

Tarafsız olma olayına gelince dediğim gibi Anarşizm'in öğretisi bu. Tam çekilmeyide kabul etmez ama tam tarafta olmayıda kabul etmez. Eğer savaşacaksak sistemin silahlarıyla değil, kendi silahlarımız olan bilgimizle, ilimimizle ve son çare olarak bileğimizle savaşmalıyız. İşte bu tür mücadelelerde yer almak gerekir. Zaten kurtuluş ileriye atılışda burdan geçer.

Son söylediklerim bu yüzden gülünç gelir hayal gelir. Buna bende katılıyorum. Evet komik evet hayal. Belkide aptallık. Bilemiyorum.. Ama kendini kandırmakda daha kötüsü ve ben bunu kendime yediremem.

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.