Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.04.15, 18:07   #21
Boray
Gerçek Üye

Boray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 109
Ettiği Teşekkür: 407
Aldığı Teşekkür: 3102
Rep Derecesi : Boray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Bulutlarda
Standart Cevap: İlginç Bir İddia; "Diyadin'de Yaşanan Çatışmada Halk Canlı Kalkan Ol

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Daha önce açmış olduğum Seçime Doğru-3 (MHP'nin Açmazı Milliyetçilik - Ümmetçilik) başlıklı konumda:
AKP'nin MHP tabanından milliyetçi oylarını aldığını, bu nedenle her seçim öncesi, Sanki milliyetçi bir partiymiş gibi davranarak, milliyetçi seçmeni yanıltıp oyunu aldığını şöyle belirtmiştim:

Yazmıştım.
AKP'nin milliyetçilerin oyunu alabilmek için her seçim öncesi yaptığı bir hileydi (PKK'ya ve HDP'ye karşıymış gibi) yaptığı kayıkçı kavgası.

Fakat bu seçim, önceki seçimlerden çok farklı.
Şöyleki;

Konsensus Araştırma Şirketi’nin yaptığı analizlere göre HDP Barajı geçerse, yaklaşık 59 milletvekili çıkarıyor. KAYNAK
Eğer HDP barajı açamazsa bu 59 milletvekilinin (hemen hemen) tümünü AKP çıkaracak.

Yani AKP'ye göre , bu (Yaklaşık) 59 milletvekilinin AKP'nin olabilmesi için,
HDP'nin barajı aşmaması gerek, bunun için de, HDP'nin
(batıdan ve doğudan) sempati oylarını almaması ve barajı geçmemesi gerek.
Korkarım ki, seçime kadar daha çok karanlık ve kirli oyunlar dönecek.

Seçimden sonra (HDP Barajı geçse de, geçemese de) PKK-HDP-AKP Açılımı (bölünme- saçılımı) kaldıkları yerden kolkola devam edecektir.
Eğer bu ülkeyi 1 gram sevseler seçime yine eski sistemdeki gibi girerlerdi. Ha diyelim parti olarak girdiler seçime Chp seçmenini etkilemek yerine doğudaki Akp seçmenini kendi safına çekmek için bu eforu harcasalardı şuan çok rahat geçmişti %10'u. Ama bu olayları düzenli olarak toplantı yapıp planladıkları için akp ve hdp'ye güvenmiyorum. Ne planlıyorlarsa ortak planladıklarını düşünüyorum. Ağrı'daki olay da bunun bi parçası bana göre.

Açıkçası şunları merak ediyorum. Tsk orda provakasyon için vardı diyelim. Peki eli silahlı militanların burada işi neydi? Burada danışıklı dövüşten başka bir şey yok açıkçası.

Tez zamanda bu 2 zihniyetten de kurtulmak dileğiyle.
Boray isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Boray'in Mesajına Teşekkür Etti.