Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.04.15, 20:45   #17
CadII
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 229
Ettiği Teşekkür: 18504
Aldığı Teşekkür: 27288
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Eleştirilerinizi Bekliyorum. Lütfen

Sevgili Akın Bey,

Çok baktım resminize. Ama forumda uzun kalamadığım için yazamadım. Zaten çok da anladığım söylenemez

Uzatmadan, kısacık yazacağım. Öncelikle resme tekrar başlamış olmanız beni inanılmaz mutlu etti. Çünkü resim, düzeyli insanın kavgasıdır, çığlığıdır, meydan okumasıdır. Gördüğünü, duyumsadığını, kendi süzgecinden geçirip, yepyeni bakış açılarıyla, kendi estetik değerleriyle yoğurup, tüm bunları yaşarken dayanılmaz sancılar geçirerek, ürün ortaya çıkarmasıdır. Tüm insanlığın, bu işi samimiyetle yapan herkese büyük saygı duyması gerekir. Dolayısıyla size olan saygım kat be kat arttı...

Başta da yazdım ya; çok baktım resminize. Bakarken, kedinin insana verdiği huzuru derinden hissettim. Demek oluyor ki; duyguyu vermişsiniz. Desen açısından baktığımda, modeli yüzeye doğru yerleştirme, hareket, oran-orantı gibi konularda da bir sıkıntı yok. Fırça darbeleri düşünülerek yapılmış. Çünkü tüylerdeki dokuyu hissettim. Yüzeydeki fırça darbeleri, dokusal açıdan bütünlük sağlamış. Işık gölge gerçekten ışık gölge. Tablonun sol alt tarafındaki sıcak dokunuşlar tam kıvamında. Ne eksik, ne fazla.

Sadece tek bir konuda haddim olmayarak fikir verebilirim. Sizce de uygunsa Arka planda belki bir kaç fırça vuruşuyla mekanı hissettirebilirsiniz. Renk perspektifini uygulayarak. Kedinin etkisini asla ve kat-a azaltmadan.

Tebrik ediyorum. Yeni çalışmalarınızı da merakla bekliyorum

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.