Konu: Bir Analiz
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.04.15, 13:04   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 542
Mesajlar: 2,817
Ettiği Teşekkür: 21800
Aldığı Teşekkür: 11423
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Bir Analiz

Bir Analiz


Bir takım insanların çıkarları uğruna özelleştirme adı altında peşkeş çekilmiş devlet kurumlarında dünya standartlarına uyulmadığı için meydana gelen kazalarda ölenler için bu işin fıtratında var deyip ölümleri olağan sayan, güzel öldüler deyip yürek soğutmaya çalışanlar, başbakanlığı döneminde işsizliği zıplatan, dış ödemeler dengesindeki cari açığı yükselten, enflasyonu bir vakı’a haline getiren, büyüme hızında hedeflerin daima gerisinde kalan, mevcut yatırımların ve üreticilerin reel anlamda korunamayışı ile, üretim yerine rant gelirlerinin bina edilmesini sağlayan bir hükümet ve idarecileri!

Biten hayvancılık, biten ziraat ve ziraat ile yaşamını sürdüren çiftçi, bozulan ve çağdaşlıktan gericiliğe kaydırılan bir eğitim sistemi, sorun yumağı ile dopdolu bir sağlık sistemi, bozulan ve standartların altında kalan bir savunma sistemi, cılız, etkin olmayan silik ve Türkiye’ye yakışmayan bir dış politika, kapanan iş yerleri, yok olan küçük esnaf ve sanatkâr ve sanayici! 13 yıla yaklaşan bir süredir siyaseten ve toplumsal yanılgı oyları ile hükümet eden Akp! Ve Hükümeti!

Kişiye endeksli her konuda son sözü söylemeye meraklı, metotları uygulamaları kabul görmeyen, çıkardığı kanunlar halk çıkarına olduğu yönünde kabul görmeyen, huyu, ahlakı, tavırlarından beyanlarından, davranışlarından anlaşılan ve bilinen, her geçen gün Türkiye üzerinde hegemonyasını, ceberut sultasını artırmaya çalıştığı görülen, yaşanan olaylar ile tespit edilen şahsın ve partisinin Türkiye’ye yaptıklarının farkına varılarak yanılgı oyları yön değiştirip 7 Haziran 2015 seçimlerinde Akp ve idarecilerini ait olduğu karanlığa gömer mi?

Bir insan hem parti başkanı, hem bakan, hem başbakan, hem Cumhur Başkanı, hem İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı olur mu?

Cumhur Başkanı olur parti başkanı gibi davranırsa, tarafsızlığı adına şeref ve namus üzerine yemin eder ve tarafsızlığını Akp taraftarlığına endekslerse, kupon arazilerden vazgeçmez, alınan satılan ve devredilenlerden veya bu işlemlerin yapılmasından önce mutlaka kendisinin haberdar edilmesini isteyerek seçilmiş Belediye Başkanını Gn. Müdür gibi kullanırsa, yasal yetkiler ve görevler aşılır İstanbul idare edilmeye kalkılırsa, kadınların kaç çocuk doğurmasına karışıp Aile Planlama uzmanı kesilirse, doğumun normal veya başka yollar veya sezeryan ile mi yapılacağına karışır Jinekolog olursa, Beşiktaş Vapurundan inen kadınların etek boylarını kontrol edip ahlak polisi olursa, hem imam hem hatip olup dini dinbazlığa çevirirse, Türkçe ile felsefe yapılamaz deyip sahte filozof olursa, hem Türkiye Muhtarı olursa, izin verdiği kadar konuşma, yazma, eleştiri hakkı ile icazet dağıtmaya kalkarsa, uydu kanalı ile yayın yapan 150 civarında tv kanalının 3-5 tanesi hariç diğerlerinin Akp borazanı yapılmasında etken olura, bazı firmaları ve müteahhitlik şirketlerini bizim Çalık diyecek kadar hamiyetperver şekilde korur usulsüz krediler ve rant dağıtımı ile beslerse, adaletin ve hukuk üstünlüğünün yerini bulması için hakkında soruşturma izni istenenlere soruşturma izni verilmez, konuşmaları ve beyanları ile dış dünyada güya temsil ettiği ülkenin itibarı siyasi ve mali olarak aşağılara inerse, bu olup bitenlerin farkında olup hala bunlara oy vermeyi düşünenler varsa, bir psikoloğa gitmelerinde fayda vardır deriz.

Temenni ederiz ki tarafımızdan âcizane, başkaları tarafından daha detaylı yapılmış analizler görülür, yanılma oyları yön değiştirir Türkiye ve Türk milleti 13 yıldır üzerinde dolaşan karabulutları 7 Haziran 2015 oylaması ile dağıtmış olur.

Dün AKP’nin seçim bildirgesi Davut’un oğlu Ahmet tarafından okundu. Sanki yukarıda irdelenen olaylar yokmuş gibi, kendileri yapmamış gibi, hayret verici şekilde gericiliğe mahkûm ettikleri eğitimi çağdaş eğitim yapacaklarmış, yandaş hale getirdikleri hukuku, hukuk üstünlüğüne döndüreceklermiş. Güler misiniz? Ağlar mısınız?
16.04.2015
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.