Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.04.15, 14:15   #2
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46010
Aldığı Teşekkür: 39580
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Benim Ermenim.... | Bekir Coşkun

Hayatta kalanları pek yoktur da, bu ülkede 1 Ocak doğumlu görünüp, adı Hatice, Huriye, Ayşe gibi dini anlamları olan on binlerce nine vardır; ya da vardı... Bunlar ermeni tehcirinde Türkiye' de kalan ve türk olmayı kabul eden o zamanın genç ya da çocuk ermeni kızlarıdır.

Çok yakından bilirim...

3 kız çocuğu. O kargaşa da anaları, babaları ne oldu bilinmiyor...

3 kız kardeşten en büyüğünü bölgede savcılık yapan bir Türk kendine eş olarak alıyor... Kız kardeşlerden biri tehcirde önce Fransa' ya, sonra da Amerika' ya gidiyor.
Ortanca ise bir süre sonra hastalıktan ölüyor...

Büyük kız kardeş dünyaya 6 çocuk getiriyor. Ama ne kendisi ne de çevresi tek bir kere bile ermenilerd hakkında konuşmuyor...

Uzun yıllar sonra o ermeni Nine' nin kızına Amerika' dan bir mektup geliyor...

''Ben senin teyzenim'' diye başlıyor... ABD' de çok Zengin ve itibar sahibi olduklarını, ablasını ve tüm ailesinin Amerika' ya gelip oraya yerleşmesini ve geri kalanların Amerika' da birleşmesini istiyor.

Kız, annesine mektubu okuyunca annesi ağlamaya başlıyor... ''Kız kardeşimin iyi ve Zengin olmasına çok sevindim ama ona yaz'' diyor...

Yaz kızım: ''Canım kardeşim; hayatta olduğunu ve iyi olduğunu öğrenince hepimiz çok sevindik... Biz o kadar zengin ve itibarlı değiliz ama halimiz vaktimiz yerinde. Davetine çok sevindik ama burası bizim vatanımız. Biz burda doğduk, Allah kısmet ederse de burda öleceğiz. Biz bu vatandan ayrılmayız ama siz gelirseniz kapımız her zaman sizlere açıkır...''

Özeti bu işte...

Ve işte kafa kağıdında adı Ayşe, Hatice, Huriye vd. olarak geçen hepsi de 1 Ocak doğumlu çoğu ölmüş gitmiş nineler... Türk olmuştu onlar... İslam dinine geçmiş, namazında niyazında güzel insanlardılar...

İçimizden epeycemizin de belki bir ''benim ermenim''i vardır da... Çoğumuz bilmedik onların ermeni olduğunu...