Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.04.15, 15:20   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Türkiye Nereye Gidiyor? Acizane Çözümler ve Öneriler

TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR?
ACİZANE ÇÖZÜMLER VE ÖNERİLER.

 

Türkiye’de içinde yaşadığımız 13 yıllık zaman dilimi, toplumsal sıkıntı ve sorunların arttığı bir dönemdi. Çekilen acılar, sıkıntılar, zorluklar, insan hak ve hürriyetleri, özgür basın adına kaybetttiğimiz kazanımlar, hukuk üstünlüğü yerine bina edilen Akp üstünleri hukuku, kanun hakimiyeti derken sadece Akp kanunlarının hakim olduğu bir yaşam, ülkenin terör odaklarına adeta teslim edilmesi, teröristler ile açılım adı altında müzakereler, bölünmeye çanak tutan davranışlar, mali açıdan arzu edilen hedeflere ulaşılmamış olması, çok arzu edilen ve milli söylemimiz olan muasır medeniyet seviyesine çıkmaya ramak kalmış iken birileri tarafından milli frene basılmış olması hep bu 13 yıllık dönem içinde şikayet ederek yaşadıklarımız, Türk milletine yaşatılanlardır.

Ülkemiz ekonomisinin, bir çok milli ve stratejik tesislerinin özelleştirme adı altında yabancıların eline geçtiği, AB' ye giriş hayali ile AB tarafından enjekte edilenlerin uyum yasaları adı altında kanunlaştırılması, çıkarılan kanunlara en başta yasaları çıkaran hükümet tarafından uyulmadığı, AİHM kararlarının uygulanmayışından dolayı en çok tazminat ödemeye mahkum edilen ülkeler sıralamasında 2. ci olmamız, AİHM'e gidecek kadar insan hak ve hürriyetleri adına ihlal ve istismar! Ne kadar çok insan hakkı gaspı varmış ki ihlal edilen haklar durumunda ihlal de 2.ci olmuşuz! Gümrük duvarlarının yıkılması, üretim amaçlı değil ithal amaçlı bir tüketim toplumu oluşturulmaya çalışılması verilen zararların başında gelir.

Ülke milli siyasetinin kendi inisiyatifimiz ile değil, adına sıtratejik dost denilen BOP eş başkanlığı gibi payeler ile anayasal suç işleyerek, Türk devletinin milli siyasetinin batı tarafından şekillenmesine izin verilmesi hep bu şikayet edilen 13 yıllık zaman dilimi ve Akp zihniyetinin hakim olduğu kadrolar tarafından yapılmıştır.

7 Haziran 2015 seçimleri ile ya bozulan tüm Cumhuriyet değerleri yerli yerine konacak, 13 yıl içinde kaybettiğimiz tüm milli manevi değerler yeniden kazanılacak, ülkeyi soyup soğana çevirenlerin ve yandaş rantiyecilerin 13 yıllık zaman diliminde iktisap ettikleri tüm mal varlıklarına el konulacak, kaçak kara saray adı altındaki bina tümü ile ya bir ulusal dünyaya ün salacak Atatürk adı ile milli bir Ünüversite olacak, ya da bir otele dönüştürülerek satılacak bedeli hazineye irat kaydedilecektir. İdari, sosyal, sınai, zirai, endüstüriyel, eğitim, sağlık, savunma, sosyal ilkeler, sosyal politikalar ya geri gelecek, geldiğinde hızlı ve acil yapılacak planlamalar ile kaybedilen hem zaman kazanılmış olacak, hem milli ve manevi bozulmuş yozlaştırılmaya tabi tutulmuş değerler onarılmış olarak yerli yerine konacak, ya da aynı tas aynı hamam misali hükümet etmeye devam edenler ve devlet kadrolarını ellerinde tutanlara seçimlerde devam denirse ki işte o zaman şikayetlerle geçirdiğimiz bu 13 yılı mumla çıra ile arar hale geleceğiz.

Demokrasi denilen değer sadece sandıktan ibaret değildir. Demokrasiye ve insan haklarına, kazanılmış değerlere musallat olan ARAZ VE İLLETİN İZALESİ, yanılgı oylarının bertaraf edilmesi ile mümkündür. Hükümet edenlere sandık dışında elbette başka uyarı araç ve şekilleride vardır. Yanılgı oylarının sahiplerinin uyarılması mümkün olamıyorsa, namussuzlar kadar namuslu olanların şevki, azmi, cesareti, yurtseverliği ve iyimserliği ile sandık dışı uyarı araç ve yöntemlerinin hayata geçirilmesi aslında anayasal hak olarak milletin önünde durmaktadır.18.04.2015
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.