Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.04.15, 15:35   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Insan Kaynakları ve Gençlik

İNSAN KAYNAKLARI VE GENÇLİK
İnsan, yaşadığı evrenin bir parçası, evren ise insanın yaşam alanı.
İnsan sosyal varlık olarak toplum içinde yaşıyor, hayatını idame ettiriyorsa, yaşadığı alanın tüm ögeleri ile uyum halinde olması gerekir.. Olmayanlar dışlanır. İnsan tüm canlılarda olduğu gibi yaşam alanında eşleşiyor, aile denilen topluluk meydana geliyor, aileler klanları, klanlar halkları, her halk ise çoğu kez kendi ırkından oluşan Ulusal ve tescilli devletlerini meydana getiriyor.
 


Devletler hayatını idame ettirirken, kuruluş amaçlarına uygun olarak Din ve Milliyet ön plana çıkıyor. Aynı din ve Irk'ın meydana getirdiği Milliyet anlayışı zamanla Milliyetçiliğe dönüşüyor, bu anlayış ile dayanışma, karşı karşıya kalınan iç ve dış saldırılara karşı bütünleşme dolasıyla Milli savunma ruhu oluşuyor.
 Devletler hayatını idame ettirirken, savunma ve kalkınma, sağlık, halkın egemenliğine, eğitimine ve devletin giderlerinin karşılanması için elzem ve gerekli olan kaynak büyük ölçüde vergiler, içeride üretilen zirai ve sinai, yeraltı yer üstü zenginliklerinden elde edilenlerin kısmen satılması, devlet giderleri için kaynak oluşturuyor. Kaynağın ana birimi ise para!Bize göre ana temelde emeğin birim karşılığı olan para, insan toplulukları içinde bir değiş tokuş ve alım aracı! Bu aracın toplum içindeki düzenlenmesine iktisat bilimi yön veriyor.. Toplumlar için öngörülmüş siyaset ve idari rejimler ile homojen hale gelmiş çeşitli iktisadi siyasi doktrinler var. Toplumların kalkınmasına, refahına, mutluluğuna katkı yapacak olan fert başına düşen milli gelirin artmasını sağlayacak olgu, üretilen ile tüketilen, ithalat ve ihracat dengesinin sağlam esaslara bağlanması ile mümkün.Belli esasları yerli yerine oturtmak, mensup olunan devleti (bu gün için) 194 ülke içinden, sömürüye en az muhatap olan, dünyadaki yayılmacı ve emeperyalist politikalardan en az etkilenmek için, insana insanca yaşama hakkını çok görenlerin sultasından en az etkilenmek için, devletlerin meşru ve simgeleşmiş sınırlarını değiştirmek için çaba gösteren emperyalist odaklardan en az etkilenmek için, Ulusal bir devletin insanlarının açlığa, sefalete, işsizliğe, onursuzluğa sağlıksız bir Ulus olmasına mani olacak iyi yetişmiş, siyasette ve idarede görev alacak, devletinin kuruluş ilkelerine bağlı bağnazlıktan uzak, bilim ışığında ilim irfanı hür olan insan kaynakları lazım! İnsan kaynakları ise modern dünyanın benimsediği, bilimin ışığında, gericiliğe yobazlığa, bir takım dini bağnazlığa teslim olmamış Milli Eğitim sayesinde olur. Bizim böyle bir eğitim sistemimiz var idi adı "Tevhid-i Tedrisat idi, tarifini yapmaya çalıştığımız insan kaynağı yokluğundan özürlü bir heyet tarafından 13 yıldır yok edildi.Zat-ı şahaneleri Hazreti İmam Tayyip Erdoğan buyurmuşlar; biz elinde döner bıçağı ile gezen gençlik istemiyoruz.. El hak ne kadar doğru! Türk toplumuda bunları istemez, sorunlarını konuşarak tartışarak halletmeye çalışan gençlik ister. Bu gün için bu gençliğin adı TGB! Ama bu gençliği hazret İmam Tayyip istemez, istemiyor sevmiyor. Bir ama daha, Ama hazretin taraf olduğu TURGEV gençliğini, kindarlığı dinbazlıkla homojen haline getiren gençliği ise Türk milleti istemiyor. Türk milletinin ve idari rejiminin en büyük düşmanı gericilik, softalık, dini siyasete alet edenler, sahibi olduğumuz Cumhuriyet'i din eksenli Padişah sistemine dönüştürmek isteyenler.. Türk milletide bu gençliği istemiyor.


19.04.2015
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla