Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.04.15, 02:21   #25
Asena
» Memleket Delisi «

Asena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 108
Ettiği Teşekkür: 13692
Aldığı Teşekkür: 9784
Rep Derecesi : Asena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Milliyetçiler, Bu Yalan Size.. İyi Kandırılmalar..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
HDP'ye mi yakınım ben mi? Düşüncelerimi söyleyince ordan öyle gözükebilirim. Ama özde mutlak bir kırmızı çizgi vardır.

Öcalan gibi piyondan emir alan bir güruh, kürt milliyetçiliğine soyunan bir güruh.. Benim gözümde HDP'nin yeri ile MHP'nin yeri hemen hemen aynıdır. Bakın ikiside diyorum İkiside ırksal siyaseti besler.. Biri kürdistan ayağına yeni bir savaş alanı açmaya çalışırken, öbürü ise 1950-60 ların islamcı türkçü sentezinde bir ülke hayali kurmaktadır.

Benim bugüne kadar savunduğum savların hiçbirinde yanlışlık yok. Hiçbirinde çelişki yok.

Bu konuyu açmamın sebebi aşağıdaki videoda söz konusu hedef alınan milliyetçi kesimin ne kadar aptal yerine konulduğu, ve milliyetçiliğin nasıl zehirli bişey olduğunu açıklamak bunu ünlü bilginlerin sözleriyle desteklemekten ibaretti.

Milliyetçi olduğunu beyan eden arkadaşlarımız buna kanmayabilirler bu onların aklı iradesinin kendi milli özünden daha ileride olmasından geliyor. (En azından kendimce fikrim bu) Ama başka bir gün başka bir zaman içinde bulunduğunuz durumdan daha kötü bir duruma düşme olasılığınız var bunuda göz ardı etmeyin. Nedir bu derseniz belki Tayyip Erdoğan değil ama sizin gözünüzün önünde "vatan bölünüyor" deyip savaşa sürüklemek isteyen en şeytani zihniyetler sizi buna inandırabilir.

Sömürülmeye en açık güruh dindarlar ve milliyetçilerdir. Bu yüzden günümüz toplumlarında bu iki kavramın ne kadar şeffaf olması gerektiği üzerinde bizde değil ama çoğu toplumda açıkça tartışılmaktadır.

Gelişen teknolojiyle birlikte önce krallıklar yok oldu ya şimdi sırada ne var? İnsanlığın evriminde milliyet ve din kavramlarınıda aşacak ve bu sınırları yok edecektir. Evrim böyle ilerleyecek lakin yol çok tehlikeli.. Sınanması gereken çok şey var.
Gezgin bence asil kandirilan sensin Gelismis ülkelerin hepsinde gizli milliyetcilik vardir

Putinde milliyetcilik yokmu? Milliyetci olmasa ölü rusyayi ayaga kaldirabilirmiydi? Hangi sahsiyette yok sence?

Milliyetcilik olmasa vatan kavrami anlamsizdir. sinirlar anlamsizdir