Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.04.15, 14:20   #15
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46010
Aldığı Teşekkür: 39580
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Doğu ve Güneydoğu'da 'Özerk Kürdistan' Kurulması Konusunda Ne Düşünü

Ben iddia edildiği gibi BOP denen nalet emperyalist planlara ikna olmuş biri değilim ve bildim bileli de bu planlara karşı çıktım. Ancak ortada oylarının yüzde doksan küsürünü bölücü ve yobazlara veren bir bölge var. Ve bildiğiniz gibi o bölgede AKP' ye verilen oylar da aslında AKP' nin bölücü politikalarına destek veren oylardır. Böylesi bölücü bir potansiyelin mevcudiyetine rağmen bunu yok saymak Türkiye' yi çok daha zor koşullarla karşı karşıya bırakacaktır.

Ben bölünmeye karşı arkadaşlardan ''BOP kazanmış olur'', ''ama çok kan ve can verdik'', ''misakı milli sınırları değişmez'' gibi artık anlamını ve önemini yitirmiş argümanlar beklemiyorum. Bu ülkenin yarısından çoğu bu bölünme sürecini devreye sokan ve devam ettiren partilere oy verirken yani ortada hem kürtler hem de Türklerin güçlü bir birlikte yaşama iradesi yokken, nasıl bu ülkenin bir arada kalacağını merak ediyorum... O yüzden ajitatif argümanlar yerine birlikteliği sağlayacak ve sorunları giderecek somut alternatiflerle gelin.

Bakın bu ülke toplumun % 60' a yakın bir kesiminin desteği ile bu bölünme sürecini yaşıyor. Bu toplumsal destek olmasaydı zaten çoktan iç savaş çıkardı...

Lütfen ajitasyon yapmak yerine; madem birlikte olmaktan yanasınız, o zaman birlikteliği sağlayacak argümanlarınızla gelin.