Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.04.15, 15:19   #27
Asena
» Memleket Delisi «

Asena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 108
Ettiği Teşekkür: 13691
Aldığı Teşekkür: 9782
Rep Derecesi : Asena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Doğu ve Güneydoğu'da 'Özerk Kürdistan' Kurulması Konusunda Ne Düşünü

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Ben iddia edildiği gibi BOP denen nalet emperyalist planlara ikna olmuş biri değilim ve bildim bileli de bu planlara karşı çıktım. Ancak ortada oylarının yüzde doksan küsürünü bölücü ve yobazlara veren bir bölge var. Ve bildiğiniz gibi o bölgede AKP' ye verilen oylar da aslında AKP' nin bölücü politikalarına destek veren oylardır. Böylesi bölücü bir potansiyelin mevcudiyetine rağmen bunu yok saymak Türkiye' yi çok daha zor koşullarla karşı karşıya bırakacaktır.

Ben bölünmeye karşı arkadaşlardan ''BOP kazanmış olur'', ''ama çok kan ve can verdik'', ''misakı milli sınırları değişmez'' gibi artık anlamını ve önemini yitirmiş argümanlar beklemiyorum. Bu ülkenin yarısından çoğu bu bölünme sürecini devreye sokan ve devam ettiren partilere oy verirken yani ortada hem kürtler hem de Türklerin güçlü bir birlikte yaşama iradesi yokken, nasıl bu ülkenin bir arada kalacağını merak ediyorum... O yüzden ajitatif argümanlar yerine birlikteliği sağlayacak ve sorunları giderecek somut alternatiflerle gelin.

Bakın bu ülke toplumun % 60' a yakın bir kesiminin desteği ile bu bölünme sürecini yaşıyor. Bu toplumsal destek olmasaydı zaten çoktan iç savaş çıkardı...

Lütfen ajitasyon yapmak yerine; madem birlikte olmaktan yanasınız, o zaman birlikteliği sağlayacak argümanlarınızla gelin.
Bende Hic milliyetci degilim

Ben Ayrilikci Kürtler kadar iradesini baskalarina teslim etmis tarikatcilarida sevmiyorum.
O zaman bir parcaya bölünmek yetmezki
her tarikata, her partiliye bir fedarasyonmu verelim?

Üstelik kürtler daga cikip 20 yasindaki cocuklarimiza kursun attigi icin ayricaliklimi oldular?
Lazlar, cerkesler.. salak mi?

Üstelik yazilarimizin neresinde acitasyon gördün?

Alıntı:
Ankette çoğunluk özerklik ve bölünmeye karşı ama bu karşı çıkan arkadaşlardan şu ana kadar birlikteliği yeniden inşa edecek tek bir argüman bile yok. Hiç birisi artık değerini yitirmiş sloganvari laflar dışında bir argüman koyamıyor.

Aslında hepimiz durumun farkındayız...

Biz yenildik arkadaş...

Kimse de kalkıp bunu sadece AKP ve PKK' nın üzerine atmasın...

Gözlerimizin önünde başbakanlardan, cumhurbaşkanlarına kadar Türk olmak küçümsendi... Vatanseverlik ırkçılıkla yanyana kondu... Sustuk.
Arguman istiyorsun:

Ülkeyi 13 sene öncesine getireceksin ve oradaki insanlara hizmet götüreceksin hepsi bu

Yok onlar Kürdistanmi istiyor? Yol göstereceksin hepsi bu kadar

Dahada olmadi sinira cin seddi cekeceksin
Yine olmadi tüm kürtlere kürt nufüs cüzdani verip vizesiz diyarbakirdan bu tarafa salmayacaksin
Taki abi ben aslinda kürt degilim deyinceye kadar

En büyük hata PKK Kürtlerin temsilcisiymis gibi görünmesi oldu.
Bunun telafisi zor olsada Toprak vermeyle hallolunacak mesele degil.

Alıntı:
Kimse de kalkıp bunu sadece AKP ve PKK' nın üzerine atmasın...

Gözlerimizin önünde başbakanlardan, cumhurbaşkanlarına kadar Türk olmak küçümsendi... Vatanseverlik ırkçılıkla yanyana kondu... Sustuk.

Her tarafa PKK bayrakları Apo posterleri asıldı... Türk bayrakları çiğnendi, TC ibareleri kaldırıldı. Sustuk...

PKK' lılar meydanlara çıktı ''Kürdistan'' diye yeri-göğü inletti... Bebek katilinden siyasi otorite yarattılar... Sustuk.

Türk kelimesi anayasadan kaldırılmak isteniyor. Susuyoruz.

Ne hakla ''Türkiye bölünemez'' ya da ''çakıl taşı vermeyiz'' diye kendini kandırıyorsun ki?

Hem bir peşmergenin ''Kürdistan'' a sahip çıktığı kadar Türkiye' ye sahip çıkama hem de kalk yüzün kızarmadan ''şehitler ölmez vatan bölünmez'' diye kendini ajite edip vicdanını rahatlat...

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

Sor bir kendine: ''Ben şu küçümsediğim, insan yerine bile koymadığım teröristler kadar vatanıma sahip çıktım mı?'' diye önce...
Tahrik etmene gerek yok. Bir partili gibi calisiyoruz